Exkurze po areálu autodromu láká i seniory

21.05.2018 08:17

Nejen žáci základních a středních škol si mohou zpestřit závěr školního roku návštěvou areálu mosteckého autodromu. Prohlídka areálu totiž láká zájemce všech generací. Dokazují to také skupiny seniorů, které si stále častěji rezervují termíny. Naposledy na autodrom zavítalo minulý týden 36 mužů a žen z klubu seniorů pražské společnosti Zakládání staveb.

Ujal se jich obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek. S jeho zasvěceným komentářem si zvídaví turisté prohlédli nedávno modernizovaný dispečink i samotnou startovní věž, z jejíhož ochozu získali ucelený pohled na celý areál autodromu se závodním okruhem, paddockem a plochami polygonu pro výcvik bezpečné jízdy. Vítaným bonusem pak jistě byla jízda autobusem po velkém závodním okruhu.

Senioři nešetřili svého průvodce nejrůznějšími dotazy. „Zajímali se, jaké pořádáme závody, či o to, co se děje s areálem v zimě. Ptali se také na problematiku hluku a všímali si i okolí autodromu, které se jim zjevně líbilo. Zaujal je pochopitelně hrad Hněvín, vyptávali se na jeho jméno i historii,“ uvedl Krafek.

„Jezdíme po památkách severních Čech, byli jsme například na zámku v Duchcově, kde dožil slavný Casanova. Tak jsme si řekli, že si určitě nemůžeme nechat ujít prohlídku autodromu, patří mezi zdejší unikáty. Vždyť Česko má jen dva závodní okruhy špičkových evropských parametrů, z toho ten druhý až v Brně. Exkurze se nám moc líbila, příště zvažujeme návštěvu některého ze závodních víkendů, které mostecký autodrom pořádá,“ svěřila se se svými dojmy vedoucí zájezdu Zdena Kučerová.

Každý z účastníku exkurze obdrží v jejím závěru na památku samolepku a některý z upomínkových předmětů autodromu, obdarováni tak samozřejmě odjížděli zpět do Prahy také bývalí stavaři z klubu seniorů. Více informací o prohlídkách zájemci najdou zde.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři