Fanoušci mohou mít svou část protihlukové stěny v areálu autodromu

26.02.2020 13:32

Obnovená protihluková stěna v areálu mosteckého autodromu by měla hýřit barvami. Provozovatel areálu totiž nabízí fanouškům a dalším zájemcům do konce letošního roku pronájem každého z padesáti dřevěných dílců stěny, a to za 5 000 korun za jeden. Přes 200 metrů dlouhá stěna podél dvou posledních zatáček před cílovou rovinkou velkého závodního okruhu z roku 1995 byla v havarijním stavu, uhnilé dřevěné výplně už neplnily svůj účel. Pracovníci odborné firmy je proto nyní mění za nové, a to při zachování parametrů odhlučnění. Práce skončí v polovině března.

„Předpokládáme, že kromě fanoušků se o místa na protihlukové stěně přihlásí i závodní týmy nebo firmy spjaté s motoristickým sportem. Jde vlastně o reklamní plochu, jakým způsobem nájemci pojmou její vzhled, je na nich. Jen si pohlídáme, aby se neobjevily hanlivé, sprosté, urážlivé nebo rasistické nápisy či motivy,“ upřesnila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Komplexní rekonstrukce protihlukové stěny je součástí plánované obnovy a modernizace areálu autodromu. Začala před pěti lety a bude pokračovat i v následujícím období. Celkem si vyžádá 100 až 150 milionů korun.

Podařilo se již dokončit generální rekonstrukci servisních boxů, vybudovat galerii s výstavními prostory pro VIP hosty, administrativní budovy na polygonu i v paddocku mají novou omítku. Autodrom otevřel pneuservis s nabídkou vyčištění vozu a prodejem doplňkového sortimentu pro všechny motoristy, kterým slouží po rekonstrukci i čerpací stanice pohonných hmot a dvě veřejné dobíjecí elektrostanice s nepřetržitým provozem. Podél cílové rovinky velkého závodního okruhu byl vybudován plot dle standardů FIA, vzniklo zcela nové zázemí pro 300 VIP hostů nad boxy.

V loňském roce pokračovaly práce na úpravách velkého závodního okruhu. Dráhu o celkové délce 4,212 kilometru, která má homologaci mezinárodní automobilové federace FIA a evropské federace motocyklistů FIM, nyní pokrývá nová asfaltová vrstva. Výjimkou je cílová rovinka, kde kvalita povrchu stále vyhovuje. 

Ve spolupráci s externí firmou se loni podařilo dokončit i komplexní údržbu výcvikových ploch polygonu včetně dosud nepříliš využívaných technologií. Původní svítidla nahradilo modernější a úspornější LED osvícení, opraveno je také osvětlení vodních překážek.

Plán dále zahrnuje zásadní rekonstrukci startovní věže velkého závodního okruhu, renovaci kompletního odpadového i spadového řádu kanalizace nebo vybudování nového vjezdu do areálu autodromu s vrátnicí.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři