Fanoušci trucků balí směr Most

26.08.2015 07:36

FIA Truck Racing Championship se o víkendu opět podívá za brány autodromu v Mostě, a tak jako v minulých letech očekáváme značnou diváckou podporu domácím závodníkům, včele s Lackem, Vršeckým a Vojtíškem.

Osmnáct nadupaných kamionů FIA Truck si dá dostaveníčko o víkendu na autodromu v Mostě, kde se představí nejen loňský mistr Evropy tahačů Maďar Norbert Kiss s MANem, který taktéž letos před Mostem vede pořadí evropského šampionátu, ale také druhý Adam Lacko s Buggyrou, které se v loňském roce velmi dařilo a ráda by určitě zopakovala vítězství nejen Adama Lacka, ale také Davida Vršeckého, který s druhou Buggyrou zatím ztrácí na třetího Němce Hahna s MANem 27 bodů, což není málo, ale rozhodně ne mnoho, aby se na třetí místo nemohl David Vršecký posunout, jistě mu přijdete zafandit! Podporu rozhodně potřebuje i další český trucker, bez jehož jména si mnozí už ani truckracing nedovedou představit. S vozy Liaz, Škoda, Renault a nyní také MAN pojede Jablonečák Frankie Vojtíšek, jehož největším truckerským počinem byla druhá, či třetí místa v evropském poháru kamionů, od roku 2006 se jezdí opět FIA Truck Racing Championship, tedy mistrovství Evropy.

Z našich se v nedávné historii objevili také Moskal, Patočka, Landa, Vlachová, Čermák, Malý, duo Matějovských, ale také Michal Dolák z Mostu. Od té doby brázdí evropské autodromy především značka Buggyra, a protože už ani MAN po odchodu značky Renault nemá tovární zastoupení, patří právě Buggyře primát továrny na rychlé náklaďáky. Do bojů o body do FIA Truck se zapojí v Mostě bývalý šampion Gerd Körber s Ivecem, který dříve startoval i pod křídly roudnické Buggyry, jeho krajan René Reinert na MANu, který patří mezi největší skokany v pořadí posledních let, zatím pátý Španěl Antonio Albacete, se žlutým MANem Lion Truck přijede Francouz Janiec, předvedou se však i dvě ženy se silnými trucky. Bývalá jezdkyně DTM Elen Lohr z Německa z týmu Lutze Bernaua, a také Stefi Halm s MANem. Renaulty do Mostu přiveze duo Theodosio a Souza, Scanii Nizozemec Kleinnagelvoort a speciálně do Mostu se přihlásil Angličan Mathew Summerfield a Němec Sacha Lenz na vozech MAN. Ve startovní listině nechybí Mercedesy ze stáje Tankpool 24.

Jako doplňkové závody se po oba dva závodní dny představí Renault Clio Cup Central Europe, kde by chtěl vyhrát Tomáš Pekař, Kia Lotos Cup, kde není nouze o krkolomné havárie, či Porsche GT3 Cup Central Europe Challenge pro vozy světoznámé značky s především polským závodním polem. Bohatý program pak doplní exhibiční jízdy GP2 monopostu Veroniky Ciché.

Aktuální pořadí FIA Truck 2015

Aktuální pořadí FIA Truck 2015:

http://www.autodrom-most.cz/cz/zavody/czech-truck-prix-2015/aktualni-poradi/

Časový harmonogram ke stažení:

http://www.autodrom-most.cz/cz/zavody/czech-truck-prix-2015/casovy-harmonogram/

Ceník vstupenek FIA TGP MOST:

http://www.autodrom-most.cz/cz/zavody/czech-truck-prix-2015/vstupenky/

Startovní listiny:

http://www.autodrom-most.cz/cz/zavody/czech-truck-prix-2015/startovni-listina/

Poloha autodromu:

http://www.mapy.cz/zakladni?x=13.6075307&y=50.5197000&z=17&source=firm&id=1336241

Nejbližší autokemp:

http://www.matylda-most.cz/autokemp/

Vláďa Rožánek, iRacingNews.cz


Další články


Nejbližší akce

11.04. - 11.04. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
14.04. AUTODROM AUTO RACECAR TESTING
15.04. AUTODROM AUTO RACECAR TESTING
17.04. AUTODROM MOTO Motorspass.eu
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít