FAS AČR schválila zvláštní ustanovení pro podnik Rallysprint série mosteckého autodromu

13.04.2017 13:07

Společnost AUTODROM MOST získala povolení upořádat závod The Most RALLY #2, který je součástí RI Okna Rallysprint série. Zvláštní ustanovení pro závod, který se pojede v areálu mosteckého autodromu a po okolních silnicích v oblasti Krušných hor v sobotu 3. června, schválila Federace automobilového sportu Autoklubu ČR (FAS AČR). Posádky se k účasti v tomto podniku mohou přihlásit zde.

Diváci uvidí opět napínavé souboje špičkových tuzemských rallyových posádek, bonusem je bezplatný vstup do areálu autodromu. Soutěž zahrnuje čtyři rychlostní zkoušky s asfaltovým povrchem, jednu z nich posádky absolvují na rallyovém okruhu autodromu. „Úseky rychlostních zkoušek měří celkem 70 kilometrů, některé se jedou dvakrát, jedna třikrát,“ upřesnil tajemník závodu a sportovní ředitel autodromu Michal Marek.

Součástí závodu bude v pátek 2. června odpoledne i spanilá jízda závodních speciálů z autodromu do centra města s autogramiádou jezdců a také sobotní celodenní doprovodný program v areálu polygonu. „Děti se mohou těšit na rozmanité atrakce, například skákací race zónu, dopravní hřiště či soutěže o ceny. Fanoušky jistě zaujme adrenalinová show a možnost vstupu do servisní zóny závodníků. Zájemci se mohou vyřádit na motokárové dráze či dráze pro čtyřkolky. Chybět pochopitelně nebude ani zázemí s občerstvením a nabídkou alkoholických i nealkoholických nápojů v autokaru BARBUS,“ doplnila obchodní a marketingová ředitelka autodromu Jana Svobodová.

Po nultém a první ročníku rallysprintových závodů na mosteckém autodromu na přelomu října a listopadu se tentokrát termín posouvá do pozdního jara. Týmy i fanoušci se tak mohou těšit na teplotní komfort.

Loňský závod The Most Rally #1, který se jel ještě jako rallysprintová exhibice, opanovala posádka Martin Hudec – Petr Picka ve voze Škoda Fabia R5. Na druhého v pořadí najela přes 28 vteřin. S identickou technikou si vyjel bronzovou příčku Zdeněk Pokorný se spolujezdcem Jiřím Skořepou, na vítěze ztratil 35 vteřin. Mezi oba nejnovější soutěžní speciály domácí automobilky se vklínil David Nešpor s Martinem Neoralem se silným a elegantním strojem Porsche 997 GT3.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři