Fun aréna mosteckého autodromu je v permanenci, školáci se střídají na dopravním hřišti

26.04.2016 16:43

Nejen na velkém a malém okruhu, plochách sloužících pro výcvik bezpečné jízdy, rally či offroadové dráze mosteckého autodromu je v současné době živo. S příchodem jara si znovu našla své návštěvníky i Fun aréna. Největší zájem je tradičně o dětské dopravní hřiště, od začátku dubna je ale možné zapůjčit si po zimní přestávce opět i motokáry, čtyřkolky nebo buggy. Fun aréna je zdarma přístupná po celý týden nejširší veřejnosti.

Od 18. dubna do současnosti se na dětském dopravním hřišti a v učebnách v budově polygonu vystřídaly děti s učitelkami ze tří základních a mateřských škol. Na květen se ohlásily další. „Předpokládáme, že zájem neopadne až do začátku prázdnin. Obeslali jsme totiž s nabídkou teoretické a praktické výuky základů bezpečnosti silničního provozu zábavnou formou první stupně všech základních a také mateřské školy na Mostecku,“ uvedla manažerka provozu společnosti AUTODROM MOST Tereza Büttnerová.

Upozornila, že předškoláci a školáci s pedagogickým doprovodem si při návštěvě autodromu mohou zdarma prohlédnout celý areál včetně startovní věže či boxů. „A nejen oni. Každý, kdo navštíví Fun arénu. S přibývajícími teplotami je navíc velmi pravděpodobné, že k nám přijedou v době tréninků či testování. Zvláště pro chlapce a mužskou část návštěvníků obecně pak bude jistě nezapomenutelným zážitkem sledovat z bezpečné vzdálenosti silné a rychlé závodní speciály kroužící po našem velkém závodním okruhu,“ doplnila.

Školním výpravám se věnuje profesionální instruktor společnosti AUTODROM MOST. Nejprve v učebně ve třiceti až šedesátiminutovém bloku podle věku dětí vysvětlí principy bezpečnosti silničního provozu. Praktická část pak pokračuje na dopravním hřišti. „Vše ale samozřejmě formou hry a s pomocí omalovánek, razítek a dalších zábavních pomůcek, aby děti zaujal a udržel jejich pozornost,“ vysvětlila Büttnerová.

Dětské hřiště je dobře vybavené, a to včetně funkčních semaforů. Má navíc čerstvě obnovené dopravní značení. Jeho součástí jsou i certifikované prolézačky a skluzavka a minifotbalové hřiště s brankami. Děti si navíc nemusejí s sebou vozit vlastní kola. „Máme kola pro nejmenší děti i s přídavnými kolečky a také bicykly pro větší chlapce a dívky. Půjčujeme i koloběžky a odrážedla a samozřejmě přilby,“ vyjmenovala Büttnerová. Hřiště je otevřené po celý rok, od pondělí do neděle od 09:00 do 18:00 hodin. Půjčovna je v době od 1. listopadu do 31. března uzavřená.

Právě možnost půjčit si kola byl jeden z důvodů, proč se do areálu autodromu vydala i mateřská škola z Velké okružní ulice v Duchcově na Teplicku. „Učitelky s dětmi už dříve navštívily dopravní hřiště v Teplicích. Vzhledem k tomu, že si musely vézt i veškerou výbavu, byla ale doprava poměrně náročná a problematická. Přivítala jsem proto nabídku mosteckého autodromu, kterou jsem našla na webových stránkách jeho provozovatele,“ potvrdila ředitelka školky Zlatuše Dandová.

Motokáry, čtyřkolky a buggy si lze zapůjčit od 1. dubna do 31. října vždy v sobotu a v neděli od 09:00 do 18:00 hodin. Moderní venkovní motokárová dráha s kvalitním asfaltovým povrchem je dlouhá přes 300 metrů. Dráha v terénu pro čtyřkolky a buggy se nachází hned vedle. V zázemí jsou k dispozici židle a stolky, je tak možné uspořádat například i narozeninovou oslavu.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři