Hrdiny letošního závodu tahačů v Mostě se stali domácí jezdci

01.09.2015 12:47

Czech Truck Prix 2015 je za námi a přineslo mnohá překvapení, radostná vítězství i menší zklamání. Počasí přálo jak jezdcům, tak divákům. Během dvou dnů se jich na Czech Truck Prix 2015 přišlo podívat 97 tisíc. Kdo přišel, ten nelitoval, protože se bylo opravdu na co dívat, a nejen to. Domácí jezdci se postarali, o to, aby měli komu diváci fandit a na polygonu probíhal po oba dny adrenalinový program. Na Autodromu Most si o poslední víkend v srpnu našel každý to, co ho nejvíc bavilo. Nezapomnělo se ani na děti, pro které byly připravené soutěže a různé atrakce.

Domácí bodovali

Důvod k radosti má určitě český tým Buggyra. Oběma jezdcům, jak Adamu Lackovi, tak Davidu Vršeckému se podařil dvakrát double a díky nim slyšeli diváci českou hymnu. V sobotu se o to postaral David Vršecký a v neděli po dramatickém čtvrtém závodu i Adam Lacko. Ten zajel jako první, ale již s porouchaným motorem. „Trochu jsem se bál, protože mi začal vynechávat motor, a tak hrozilo, že se mi vůz zastaví před cílovou rovinkou,“ řekl po závodu Adam Lacko. „Chtěl bych poděkovat divákům za jejich podporu, protože ta podpora je slyšet až do kabiny a vždy toho jezdce vyprovokuje ještě k lepším výkonům.“

Naplno jel také jeho stájový kolega David Vršecký, který je po operaci kolene a během závodu značně trpěl. „V jednom kole se mi povedlo koleno vyhodit, takže to nebylo ideální. Přesto jsem si udržel svou pozici,“ popsal nepříjemnou situaci Vršecký. Velmi dobře se vedlo německému jezdci Jochenu Hahnovi a také Norbertu Kissovi. Neděle vyšla i španělskému jezdci Antoniu Albacetovi, kdy v prvním závodě zajel na třetím místě.

Na bednu se postavila žena

O pořádné překvapení se postarala německá závodnice Stephanie Halm, které pomohlo zrcadlové otočení závodů v sobotním druhém závodu, a několik kol statečně odolávala jezdcům, kteří jeli za ní. Stačil však jeden manévr a zkušený David Vršecký se stal vedoucím jezdcem. Toho po dalším kole následoval Adam Lacko. Norbert Kiss, ale Stephanii už nedotáhl. Podobná situace se opakovala i při nedělním druhém závodu, kdy na Vršeckého, který jel na místě druhém, nepříjemně dotíral se svým vozem Jochen Hahn. Ten měl ale od osmého kola, co dělat udržet si následně třetí pozici, protože jako střela se k němu blížil vedoucí jezdec šampionátu Norbert Kiss. „Hodně mi pomohl Norbert, protože zaměstnal Jochena a já jsem se mohl více soustředit na jízdu,“ prozradil David Vršecký, který kryl záda Lackovi.

Pekařovi vyšla sobota

V sobotních doprovodných závodech exceloval v Clio Cupu Tomáš Pekař. První závod s přehledem vyhrál a ve druhém ho pozlobili jeho největší soupeři, Dino Calcum z Německa a Pascal Eberle ze Švýcarska. Nakonec stál dvakrát na bedně. Nedělní závody se mu již nevydařily. Porsche GT3 Cup ovládli polští závodníci. V neděli si vyjel první místo Rafat Mikrut, hned za ním Marcin Jedlinski a třetí místo si zasloužil Grzegorz Moczulski. Kia Lotos Race má také své vítěze. Tím absolutním se stal Albert Legutko, na druhou příčku dosáhl Karol Urbaniak a třetí dojel Filip Tokár.

Velký úspěch měla i charitativní část závodu, kdy se povedlo vydražit tričko s podpisy všech jezdců Czech Truck Prix 2015 za 10 tisíc korun. Tuto částku obdrží Dětský domov v Mostě. Zabodovala i novinka, kterou připravili organizátoři Autodromu Most, a to GRID WALK. Diváci se tak mohli dostat přímo do srdce závodu na startovní rošt a prožít napjatou atmosféru těsně před startem hlavního závodu. GRID WALK se bude opakovat také během závodního klání Rally Sprint 13. - 14. listopadu 2015.

Vedení Autodromu Most převzalo od firmy KIA Motors Czech s.r.o. nové vozy, které budou sloužit k výuce bezpečné jízdy na mosteckém polygonu. Během závodů Czech Truck Prix 2015 došlo k slavnostnímu předání.

Lada Laiblová


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři