Hyundai i30 N TCR připraven ke startu

08.09.2017 15:47

Okruhový speciál, vycházející ze sériové produkce továrny v Nošovicích, Hyundai i30 N TCR, je připraven k prvnímu startu. V barvách BRC Racing, partnera Hyundai Motorsportu, pojedou ostřílení jezdci Gabriele Tarquini a Alain Menu.

Projekt i30 N TCR, první projekt společnosti Hyundai Motorsport určený speciálně pro okruhové závody, se veřejnosti představí příští týden na autosalonu ve Frankfurtu. Závodní vůz je kompletně postavený podle předpisů TCR, které se používají od v roku 2015.

Práce na konstrukci vozu začaly v Hyundai Motorsport vloni v září. Vývoj a konstrukce kompletně probíhá v sídle týmu v německém Alzenau. Testovací jízdy vůz absolvoval na Severní smyčce Nürburgringu, kde sídlí Hyundai Test Centre. Nový projekt navazuje na práci zákaznického oddělení, které vyvinulo soutěžní model nové generace i20 R5.

Závodní Hyundai i30 N TCR byl navržen tak, aby se mohl účastnit rozšiřujícího se počtu národních a mezinárodních šampionátů vypisovaných pro kategorii TCR.

Po neoficiální testovací jízdě ve vytrvalostním závodě na Nürburgringu bude nový vůz poprvé oficiálně nasazen v posledních dvou závodech letošního mezinárodního mistrovství TCR v Číně (7. - 8. 10.) a Abú Dabí (24. - 26. 11.). Za volanty dvou vozů usednou veteráni závodů cestovních vozů mistr světa WTCC z roku 2009 Gabriele Tarquini a vicemistr světa WTCC z roku 2012 Alain Menu. Oba už s novými vozy absolvovali sérii testovacích jízd na okruhu ve Valencii.

O vozy se při závodech postará závodní tým BRC Racing s pomocí techniků a mechaniků z Hyundai Motorsportu. Po vyhodnocení výsledků se začnou připravovat vozy k dodání soukromým týmům pro sezonu 2018.

V souladu s platnými předpisy TCR vůz, vycházející z nové generace modelu i30, který vyrábí HMMC v Nošovicích, pohání dvoulitrový turbodmychadlem přeplňovaný motor přes šestirychlostní převodovku. Poháněna jsou přední kola. Objem nádrže paliva je 100 litrů. Definitivní výkonnostní parametry budou dány na základě procesu vyrovnání výkonnosti všech vozů BoP (Balance of Performance).

Ing. Vladimír Rybecký


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít