Adepti na traťové komisaře se mohou před sezonou stále hlásit

09.03.2020 15:01

V areálu mosteckého autodromu si v sobotu dalo sraz na 40 mužů a žen, kteří se chtějí stát traťovými komisaři. V tiskovém středisku je čekalo celodenní školení, po němž bude následovat šest zácvikových směn. Vyzkoušejí si při nich na velkém okruhu už přímo při závodech, co post traťového komisaře obnáší. „Zájemci ve věku od 18 let v dobrém fyzickém stavu se mohou stále hlásit, proškolíme je individuálně. Více informací získají na telefonním čísle +420 604 419 519 nebo e-mailové adrese mohelnicky@autodrom-most.cz,“ upřesnil sportovní manažer společnosti AUTODROM MOST Tomáš Mohelnický.

Školení zahrnovalo kromě nezbytných administrativních úkonů přednášky o bezpečnosti při práci, správném postupu při první pomoci zraněným nebo požární ochraně. Adepti na traťové komisaře se také seznámili se sportovními předpisy a vlajkovou signalizací. „Nechyběla ani praktická ukázka hašení ohně, což si v ochranných oděvech a pod dohledem profesionálů vyzkoušeli i naši nováčci. Potěšilo nás, že po loňském útlumu, kdy se nám přihlásilo velmi málo lidí, zájem o tuto nelehkou, ale atraktivní práci opět výrazně vzrostl,“ uvedl Mohelnický.

Seznam povinností, zahrnující také rychlé odstranění poškozeného stroje nebo ekologickou likvidaci uniklého oleje a jiných kapalin, neodradil od záměru stát se součástí organizačního zabezpečení závodů na autodromu ani tentokrát zástupkyně něžného pohlaví. Ženy ostatně patří k dlouholetým oporám týmu traťových komisařů. „Jsem fanynkou motoristického sportu. Jakmile jsem se dozvěděla o možnosti sezonní brigády na postu traťové komisařky, neváhala jsem,“ svěřila se jedna z deseti sympatických žen, které oslovil letošní nábor.

Koho práce traťového komisaře zaujme a bude se jí chtít věnovat i nadále, čeká i kariérní růst. „Může totiž postoupit na post traťového dispečera, pilota safety caru, stát se členem posádky technické pomoci, případně i rozšířit řady zaměstnanců autodromu. Musí to být ale zároveň člověk s mimořádným smyslem pro zodpovědnost. Případná chyba může mít totiž fatální následky,“ upozornil Tomáš Mohelnický.

Svým traťovým komisařům autodrom nabízí už druhým rokem také možnost zastávat tento post na dalších evropských okruzích, včetně těch věhlasných. Nezanedbatelným bonusem je pak bezplatný vstup na veškeré akce autodromu po celou sezonu.

Role traťových komisařů je nezastupitelná. Bez jejich přítomnosti se v areálu mosteckého autodromu a sousedního polygonu neobejde žádný automobilový či motocyklový závod. Dohlížejí na průběh klání, upozorňují jezdce signalizací na různé nástrahy a nebezpečí, v případě potřeby na místě zasahují a likvidují také následky kolizí.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři