Archivář autodromu Josef Farský odešel do motoristického nebe

22.05.2018 08:52

Ve věku 84 let zemřel 18. května Josef Farský. Zanícený fanoušek motoristického sportu, dlouholetý pracovník tiskového oddělení mosteckého autodromu, hlasatel, komentátor a moderátor závodů a archivář autodromu byl zároveň nefalšovaným patriotem severočeského města a jedním z mála jeho obyvatel, který se v Mostě narodil a zůstal mu už věrný.

Původním povolání horník, které se v rodině dědilo z otce na syna, tíhl Josef Farský k novinařině a motoristickému sportu, jimž zasvětil s různými peripetiemi celý život. První články začal psát do závodního časopisu dolu Šverma Průkopník, záhy byl pověřen prací redaktora na plný úvazek. Později přešel do okresního týdeníku Rozvoj. V roce 1969 však s většinou kolegů dostal výpověď a dalších 23 let až do odchodu do důchodu pracoval v betonárce a v povrchovém lomu Ležáky.

Činovníkem motoristického sportu se stal Josef Farský po roce 1968. Nabídku místa v tiskovém oddělení autodromu dostal v roce 1992. Kromě pořizování tiskových zpráv poutavě a zasvěceně moderoval a komentoval závody a později pracoval jako archivář na autodromu až do předloňského roku, v další aktivní činnosti mu zabránila nemoc. Při své dlouholeté badatelské práci s veřejnými zdroji i se svým archivem vytvořil obsáhlou studii doprovázenou obrazovým materiálem.

Josef Farský vychoval dceru, měl jednoho vnuka. Poslední rozloučení s neúnavným propagátorem motoristického sportu a celoživotním příznivcem mosteckého autodromu se uskuteční v pátek 25. května v 11:30 hodin v nové obřadní síni mosteckého Kostelního hřbitova.

Vedení společnosti AUTODROM MOST a všichni její zaměstnanci vyjadřují nejbližším Josefa Farského upřímnou soustrast. Čest jeho památce!

 

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři