Autodrom Most zahájil motoristickou sezonu

03.04.2015 13:56

Zaplněné parkoviště, šňůra osobních aut čekajících na uvolnění závodní tratě a nekonečné davy návštěvníků procházející se kolem nových servisních boxů. Oko návštěvníka si přišlo opravdu na své a do Mostu na The Most AUTOSHOW #1 se sjeli fanoušci rychlých kol téměř z celé České republiky, ale také z Německa.

Tento den se také slavnostně otevřely nové servisní boxy.  Pásku přestřihl generální ředitel Autodromu Most Jiří Volovecký a primátor města Mostu Jan Paparega. Ten si také vyzkoušel taxi jízdu v závodním speciálu Petra Fulína. „Perfektní zážitek. Kdysi jsem si závodní dráhu tady na autodromu projel, ale s profesionálem je to úplně o ničem jiném,“ svěřil se primátor, když vystoupil z vozu.

Bestie a Leon v akci

Doslova v obležení byl box, kde zaparkoval svou driftovací Bestii Michal Reichert. Ve skutečnosti se jedná o BMW M3 E92. Jak Michal prozradil, tak název Bestie mají na svědomí fanoušci jeho facebookové stránky. „Někdo tam tohle driftovací auto nazval bestií a už mu to zůstalo.“ Název se ujal i během Autoshow a nikdo již auto nepojmenoval jinak.

Zájem návštěvníků také přitahoval závodní speciál Petra Fulína, který si na tento rok osedlal Seata Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení španělské značky a týmu Křenek Motosport. Několik nadšenců neodolalo a střihli si s Petrem Fulínem taxi jízdu. „Je to paráda a určitě zážitek projet se po závodní dráze s někým, kdo to opravdu umí,“ pochvaloval si adrenalinovou jízdu Tomáš Strimelsky z Karlových Varů.

O volné jízdy byl zájem

Po celý den probíhaly volné jízdy a fronta aut se zdála nekonečná. Na startovní věži se vydalo celkem 750 žádanek o jízdu na závodní trať. Zažít pocit, když se neopatrnou jízdou převrátíte s vozem na střechu, mohl kdokoli, kdo si vyzkoušel simulátor převrácení. Náraz v rychlosti 30km/hod předvedl odvážlivcům simulátor nárazu. „Všichni, kdo si náraz vyzkoušeli, byli hodně překvapení, jak je náraz silný v tak nízké rychlosti“ uvedl Jan Pechout z BESIP.

Také polygon nezahálel. Probíhal minikurz FOR LADIES pro ženy s vizážistkou a kadeřníkem.  Na cvičných plochách prováděli instruktoři autodromu ukázky bezpečné jízdy.

I přes ne příliš dobré počasí děkujeme za vysokou účast a těšíme se na podzimní dvoudenní The Most AUTOSHOW #2.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři