Beseda s Jiřím Paterou zaujala, na další termín už se hlásí zájemci

08.11.2016 13:07

Účastníci premiérové pondělní besedy o bezpečnosti v silničním provozu s legendou mezi instruktory bezpečné jízdy a bývalým závodním jezdcem Jiřím Paterou, kterou pro zájemce zdarma uspořádal Automotoklub Most, si její průběh pochvalovali. Zaujaly je zejména novinky z doplňující vyhlášky zákona o provozu na pozemních komunikacích. Další setkání motoristických fanoušků v učebně administrativní budovy polygonu společnosti AUTODROM MOST se uskuteční v pondělí 14. listopadu od 16:00 hodin. „Už nyní máme na tento termín přes dvacet rezervací,“ uvedl Patera.

Za velmi zajímavou označil besedu šestašedesátiletý Petr Opl. „Zásady bezpečné jízdy umí pan Patera podat velmi poutavě a vtipně. Překvapily mě některé novinky z doplňující vyhlášky zákona o pozemních komunikacích. Například jsem nevěděl, že motocyklisté smějí v hustém provozu předjíždět i zprava. Musel jsem si také přiznat, že dosud neznám některé nové značky, ani jsem se s nimi při řízení auta zatím nesetkal,“ zhodnotil své dojmy. Zkušený motorista začínal už jako vojenský řidič. Besedy každému doporučuje. „Zatím to byla má manželka. Ale určitě budu šířit pozitivní pocity z besedy mezi kamarády a známými. Skutečně za to stojí jít si skvělého instruktora poslechnout,“ doplnil Opl.

Pozitivní zkušeností bylo setkání i pro devětapadesátiletého řidiče z povolání Milana Zajíčka. „Určitě jsem přivítal seznámení se s novými předpisy a inovacemi, které nám připravilo ministerstvo dopravy. Jako dlouholetého profesionála mě už těžko na silnicích něco překvapí, s Jirkou Paterou se dobře známe. V mnoha věcech s ním souhlasím a divím se, že jsou mezi řidiči stále jedinci, kteří si nedají říct. Všem bez diskuse besedy doporučuji,“ uvedl.

Jiří Patera seznámil účastníky besedy také s elektronickými systémy současných automobilů a poradil také s výběrem vhodných zimních pneumatik. Na výklad novinek v zákonu o pozemních komunikacích si pozval posilu, zkušebního komisaře mosteckého magistrátu Josefa Hlavsu. Výklad instruktor navíc zpestřil mnoha obrazovými materiály i krátkými filmy. „Jsem rád, že lidé přišli, že se o bezpečnost silničního provozu zajímají. Z diskuse v závěru besedy vyplynulo, že si odnášejí zajímavé informace a také řadu novinek. To mě těší, právě to je smyslem těchto setkání,“ doplnil Patera.

Na besedu zájemce společnost AUTODROM MOST zdarma dopraví svým mikrobusem z parkoviště za Priorem v centru města a poté zase odveze zpět. Odjezd z parkoviště je v 15:30 hodin, mikrobus o deset minut později nabere případné posluchače také na zastávce MHD u garáží při vjezdu na polygon. Přijet každý může pochopitelně i svým vozem až na polygon, parkování je také bezplatné. Informace o besedách jsou k dispozici zde.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři