Buggyra se těší do Mostu. Lacko a Vršecký sní o vítězství!

21.08.2015 15:47

Ve středu 19. srpna proběhla v prostorách hotelu Ambassador – Zlatá Husa tisková konference týmu Buggyra Racing k blížícímu se závodu roku, tedy Czech Truck Prix v Mostě. Adam Lacko a David Vršecký se budou snažit příští týden navázat na skvělé výsledky z domácího podniku mistrovství Evropy tahačů z loňského roku, což byl vítězný double.

"Chceme se pokusit to zopakovat, což nebude lehké. Loni se nám podařilo něco, co jsme nedokázali od změny technických pravidel," uvedl manažer týmu Jan Kalivoda na tiskové konferenci v Praze. Dalšími cíli bude udržet vedení v hodnocení týmů v této sezoně a druhou pozici Lacka v průběžném pořadí jezdců. "S dosavadním průběhem sezony jsme spokojeni. Myslím, že i díky našemu postavení se mají diváci na co těšit," podotkl Kalivoda.

Průběžně druhý Lacko aktuálně ztrácí na vedoucího Norberta Kisse z Maďarska 71 bodů. "Porazit se dá každý, jen k tomu musí být podmínky a musíme se trošku více snažit. Když při nás bude stát štěstí a on bude mít smůlu, tak je reálné i vyhrát," naznačil Lacko, že boj o titul rozhodně nevzdává. Vršecký se tento rok spíše než bojům o nejvyšší pozice věnuje vývoji a testování nových komponentů. Nejen pro okruhový tahač, ale i pro dakarský speciál. "Úkolem je krýt záda Adamovi a pomoct v hodnocení týmů. To je nejdůležitější," podotkl Vršecký, jenž je průběžně čtvrtý a takzvaně svému parťákovi kryje záda. „Samozřejmě, že týmová strategie je zakázaná, ale není nad to, když si člověk může na někoho spolehnout. Bojujeme spolu o umístění, ale vím, že David neudělá něco, co mohu čekat od soupeřů,“ poukázal Adam na tvrdé a nevyzpytatelné předjížděcí manévry některých svých soupeřů. Tiskové konference se zúčastnil také ředitel Autodromu Most Ing. Jiří Volecký, který zval diváky na novinky v doprovodném programu. „Velkou show bude čtvrteční projížďka tahačů Mostem a nebo Grid Walk, který chceme zpřístupnit široké veřejnosti. Tím to ale nekončí. Na polygonu budeme mít připravené driftovací speciál nebo jízdu v bugy. Myslím, že diváci se mají opravdu na co těšit.“ Slova na závěr se ujal prezident Autoklubu ČR PaedDr. Roman Ječmínek, „Most a trucky to je symbióza, která tu byla, je a do budoucna určitě bude.“


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři