Carbonia Cup míří letos podruhé do Mostu

08.08.2016 14:47

Ve středu 10. srpna čeká účastníky letošního Carbonia Cupu pátý ze sedmi závodů amatérského okruhového poháru. Podruhé se vrací na mostecký autodrom, diváci se mohou těšit na souboje domácích jezdců se soupeři z Rakouska, Německa a Slovenska. Do Mostu dorazí i zajímavé vozy. Adam Klus představí například HSS March Audi Turbo Can Am, tedy vůz ze slavné Interserie, která v Mostě lákala diváky několik desítek let na svahy, kdy výjimečné nebyly ani stotisícové návštěvy. Vůz patří do skupiny C, tedy mezi Caterhamy a další prototypy.

Nejpočetněji zastoupena bude v Mostě skupina A upravených cestovních vozů. Opět se představí Matěj Chabr s VW Golf, do soubojů ve skupině A1 s Jiřím Mikou na Citroenu VTS zasáhne s opraveným motorem i Petr Zelenka na Suzuki Swift či Josef Mlejnek se Škodou Favorit. Konkurence posílila ve skupině A2 do 2000 ccm, kde pojede Petr Valeš, Jirka Kirchner a Martin Hudec s různými evolucemi vozu Škoda Octavia, včetně ostré verze DTM. Ve skupině A3 do 3000 ccm nebude chybět německé trio Handschke, Forster a Schäfer s vozy BMW M3. Ve skupině A4 do 3500 ccm si zasoutěží Haueusner z Německa, Karel Kováč na BMW Z3M a Vladan Pytel. Miloš Merta pak přiveze Subaru Impreza WRX.

Z vozů s většími úpravami, které patří podle předpisů do skupiny A8/A9, se diváci mohou těšit na Ginetty G50 GTR a GT4 jezdců Valáška a Adámka, Vít Smejkal přiveze Octavii KTCR EVO. Jiří Urban a Jiří Suchomel ze stáje Spine CZ osedlají Lotus a Megan, Dan Trnka Attack GTR. Mezi nejsilnějšími vozy ve skupině A9 se objeví dvě Lamborghini Gallardo stáje Mičánek Motorsport, Radek Hort a Michael Oliver s vozy Porsche, Lukáš Urban s Ultimou GTR a také jeden nejdravějších jezdců Dennis Waszek, který pilotuje Ferrari F430 GT3.

Ve skupině B sériových cestovních vozů se pokusí vylepšit svou letošní bilanci dva Chevrolety Corvette Boleslava Waszka a Standy Šedivce. Libor Milota přiveze Nissan GTR, Martin Hanzl Hondu Civic, Tomáš Honz VW Scirocco, Tomáš Beneš Alfu Romeo. Blýsknout se budou chtít i jezdci s BMW, tedy Zdeněk a Zbyněk Čurdovi či Lukáš Valdmann.

Skupina C speciálních vozů nabídne tradičně plejádu Caterhamů, mimo jiné i čtyř rakouských jezdců Riesenbauera, Franze, Kranzmüllera a Krammera. Z domácích pojedou ve stejném voze Křečkové, Kirchner, Bláha, Rejman, Michal Vítek, Frank a Kočka. Radim Havlík a Jan Mareček usednou za volanty KTM X-BOW, vozy Radical zkrotí Nimmrichter a Radič. Startovní pole doplní již v úvodu zmíněný historický unikát z Interserie HSS Audi Turbo Can Am Adama Kluse. Takzvané velké motokáry přiveze Gottfried Hatz a Hanno Lichtschlag na konstrukcích Pacemaker, konkurenci jim tentokrát obstará Petr Elkmann a Thomas Marggraf s vozy Performer.

Do závodů formulových vozů skupiny D se dosud přihlásilo devět vozů. Přijede Vašek Šafář a Filip Turek z týmu Chabr motorsport, Jan Rieger s Forimem Honda či Jiří Ježek, Vladimír Netušil a Němci Günter Weiss a Mattias Stark s vozy formule Renault. Doplní je pak krajané Thallmann s Estonií a Heinz Siegert na východoněmecké konstrukci MT77.

Průběžné prvenství v celkové klasifikaci Carbonia Cupu patří Michalu Rejmanovi, který obhajuje titul z loňského roku. Druhé místo patří zatím Vladimíru Netušilovi, bronzovou příčku okupuje Zdeněk Čurda.

Sponzorem středečního závodu se stala firma Auto Louda, která ve svých autosalonech nabízí auta koncernu VW či nekoncernové značky Mazda, Ford a Hyundai. Vstup pro veřejnost je zdarma, více informací naleznete zde.

Do Mostu se Carbonia Cup vrátí ještě 9. října. V pořadí třetí měření sil na zdejším autodromu zakončí letošní sezonu, jezdci si rozeberou poslední body a určí definitivní pořadí v poháru.

Vláďa Rožánek, foto: Ingo Weiss


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři