Carbonia Cup završí sezonu exkluzivním finále v Mostě

11.10.2018 11:54

Mezinárodní klubový seriál Carbonia Cup završí už tradičně sezonu na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu, kam se letos vrací už potřetí. V neděli 14. října se fanoušci mohou těšit na souboje více než 100 vozů ve čtyřech kategoriích. Vedle domácích se představí i jezdci z Rakouska, Švýcarska, Itálie, Německa či Slovenska. Vstup i parkování v areálu autodromu je pro diváky zdarma.

Startovní listina skupiny A upravených cestovních vozů zahrnuje juniory Moniku Podhradskou a Matěje Chabra, kteří své závodní schopnosti teprve rozvíjejí ve slabších vozech. Sven Landwehr a Thomas Roth z Německa přijedou s Ladou 2105, Ivo Král s Peugeotem 106, Jiří Zeman s Hondou CRX, Karel Hrabáň s BMW 130i, Petr Majer a Michal Makeš pak osedlají Renaulty Clio cup stáje Mičánek Motorsport. Ve skupině A+ silnějších vozů se představí Otto Svoboda na BMW ze stáje Šenkýř Motorsport, Lubomír Světinský a Jiří Sedlák s vozy Ferrari F430 a 550 Maranello, Milan Valášek s Ginnetou G50 GTR, Radim Adámek s BMW M3 E36, hezký pohled bude i na Lamborghini Huracan Libora Dvořáčka.

Ve skupině B sériových vozů si to rozdají na dráze Pavel Zeman s Mazdou RX8, Miroslav Beer se Subaru Impreza nebo Libor Šajner s Toyotou GT86. Čtyři vozy Alfa Romeo stáje Elba Racing budou pilotovat T. Beneš, L. Kaňka, L. Liebzeit a nováček M. Pavel. S vozy BMW dorazí na sever Čech Petr Moučka, O. Krupka, Z. Čurda a L. Valdmann. Dalším nováčkem ve startovním poli je Ondřej Zahradníček na Audi TT, Corvettu ZR1 osedlá Standa Šedivec.

Skupina C je vypsána pro speciální vozy a prototypy. Diváci tak uvidí velké bratry motokár Performery a Pacemakery s bývalým mistrem Rakouska Karlem Heinzem Matzingerem, Gottfriedem Hatzem, Thomasem Marggrafem, D. Hentschelem, F. Franzem, F. Neidhartem či Italem Carlo Chermazem. Čtyři prototypy PRC týmu Sports Car Challenge budou krotit na dráze P. Kormann, R. Hoffmann a Jasmine a Andreas Fiedlerovi. Z českých jezdců je doplní s prototypem Ligier Libor Neckař. S Caterhamy si přijedou zazávodit například Rakušané A. Krammer, W. Maurer a K. Aschauer a dále domácí Marek Svačinka, Tomáš Voldřich, M. Bláha, J. Kirchner nebo Tomáš Frank. KTM X-Bow má dvě zastoupení, a to s Janem Marečkem a Miroslavem Šimonem.

V atraktivní skupině D formulových vozů se jich seřadí na startu hned 27. V D1 s motocyklovými motory bude bojovat o vítězství Honza Rieger s formulí Gloria, konkurenci představují dva vozy formule BMW ze stáje GF Motorsport, T. Mohelnický, ale také Klaus Zygar s Van Diemenem. D2 pro motory do 1400ccm zahrnují Estonii 21-10 Němce H. Heidickeho, Pavla Langera s Autola 1/04 a Miroslava Petkova s Tomisem 02. V D3 do 1600ccm pojedou Němci Ingo Weiss, F. Thallmann či B. Weber s Tattusem 1,6. Osm formulí Renault 2,0 se představí ve skupině dvoulitrů D4. Pilotovat je budou V. Laušmann, P. Machulda, Petr Zelenka a Němci Tim Rädlein a Matthias Stark. Premiéru si odbyde Radek Polák, jehož doplní Tomáš Chabr a junior z HKC Academy stáje Matěj Kácovský. Nejsilnější formule skupiny D5 reprezentuje teprve sedmnáctiletý František Pros s formulí F4 Abarth. V Mostě jej čeká závodní premiéra na jiném než motokárovém okruhu.

Vláďa Rožánek + PET, Carbonia team 2018

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři