Čerti, Mikuláš, anděl a psí spřežení oživí Winter Challenge

22.11.2017 15:00

Čerti, Mikuláš, anděl a také psí spřežení pod dohledem musherky doplní v sobotu 9. prosince účastníky zimních volných jízd po velkém závodním okruhu mosteckého autodromu. Pro autodrom je to sice návštěva vzácná, vzhledem k datu však nikoli překvapivá. „Rozhodli jsme se zpestřit oblíbené volné jízdy, v souladu s termínem padla volba na mikulášskou tradici. Ve stejném duchu proto uspořádáme v polední pauze i vložený závod Louda Cup. Po jeho ukončení se v ostrém tempu prožene po oválu psí spřežení,“ upřesnila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Volné jízdy začínají v 10:00 hodin, končí v 16:00 hodin. Jízdy si není možné rezervovat, ale jen zakoupit na místě ve startovní věži. Více informací o The Most Winter Challenge zájemci najdou zde. „Z bezpečnostních důvodů nebudou mít na závodní okruh přístup děti a mládež do osmnácti let. A to ani jako spolujezdci,“ upozornila manažerka.

První půlku polední pauzy od 13:00 do 13:30 hodin vyplní Mikulášský Louda Cup, zájemci se do závodu mohou přihlásit na e-mailové adrese rakova@autodrom-most.cz. Počet startujících je přitom omezen na čtrnáct. Do 14:00 hodin pak bude dráha vyhrazena psímu spřežení. „Pejskové se u nás na oválu představili už v zimě začátkem letošního roku. Tentokrát ještě nepočítáme se sněhem, místo saní tak potáhnou vozík opatřený koly. Jde o psy z útulku, o které se vzorně stará musherka Soňa Svobodová z Cínovce na Teplicku. I tentokrát od nás dostanou dárek v podobě granulí,“ upřesnila Raková.

Program pro děti, který obstarají členové skupiny Čerti.cz v působivých maskách pekelníků, Mikuláše a anděla, začne v 16:00 hodin. „V případě příznivého počasí čerti vystoupí v prostoru stupňů vítězů u startovní věže autodromu. Pokud bude pršet nebo hustě sněžit, přesuneme se do tiskového střediska hned vedle stupňů vítězů. Chlapci a děvčata se nemusejí bát, hlavně ti hodní. Mikuláš s andělem je před případným hněvem čertů ochrání. Navíc se mohou těšit na sladkou odměnu i pexeso,“ doplnila Raková.

V areálu autodromu bude v sobotu otevřený od 08:00 do 16:00 hodin pneuservis, který kromě oprav duší či výměny plášťů nabízí i drobné servisní práce a také čištění interiérů aut.

Volné jízdy v zimním období pokračují pod názvem The Most Winter Challenge už druhým rokem. Nejbližším termínem je 25. listopad, jde zároveň o sraz majitelů a milovníků vozů značky Škoda. Dorazit mohou i zájemci v autech jiných značek, dráha však bude vyhrazena výhradně škodovkářům. „Začátkem února příštího roku zprostředkujeme při dalším zimním ježdění po závodní dráze setkání vyznavačům strojů s modrobílou vrtulí ve znaku, tedy vlastníkům vozů BMW,“ dodala manažerka.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři