Czech Truck Prix nabídne divákům řadu novinek

23.08.2016 18:25

Už o víkendu 2. až 4. září přivítá mostecký autodrom Czech Truck Prix (CZTP), letos už počtyřiadvacáté. Nejprestižnější závody každoročního kalendáře autodromu jsou součástí evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC).

„Naším cílem je spokojený divák. Letos se návštěvníci mohou těšit na řadu novinek a překvapení, jimž je k nám chceme nalákat, pobavit a závodní víkend jim co nejvíce ozvláštnit a zpříjemnit,“ řekla na úterní tiskové konferenci v pražském hotelu Ambassador – Zlatá Husa obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová. Novinářům byl k dispozici i kompletní tým Buggyra, nejúspěšnější tuzemský účastník seriálu ETRC.

Zásadním vstřícným krokem vůči divákům, ale i zákazníkům, sponzorům a novinářům je podle sportovního ředitele autodromu Michala Marka přesunutí termínu závodů Czech Truck Prix. „Z konce srpna přesouváme závody po mnoha letech o týden, tedy na první zářijový víkend. Důvodem je dlouhodobá kolize s dalším velmi významným tuzemským podnikem, Barum Rally Zlín. Uznali jsme, že pořádat dva závody mistrovství Evropy ve stejnou dobu v tak malé zemi, jakou jsme, je kontraproduktivní. Dělíme se o média, o sponzory, o VIP zákazníky a zejména o diváky. Proto jsme ustoupili a dohodli se FIA a promotérem ETRC. Věříme, že to fanoušci ocení a přesunou se k nám i ti, kteří se chystají také na Barumku,“ uvedl.

Zároveň vyhlásil novou soutěž mosteckého autodromu pro diváky, kteří si vstupenku na CZTP zakoupí v předprodeji. „Výherce z řad běžných smrtelníků se v pátek sveze po dráze jako kopilot v závodním tahači. Oblečeme ho do kombinézy a posadíme vedle špičkového jezdce evropského šampionátu tahačů. V České republice to vůbec není běžné,“ vysvětlil Michal Marek.

Novinkou je také jednotné vstupné do celého areálu, tedy jak na divácký svah, tak i do paddocku, samého „srdce“ závodů. Zblízka si tak zájemci mohou prohlédnout i zázemí jednotlivých týmů. Děti do 130 centimetrů mají vstup zdarma, za větší děti do 18 let věk pak jejich doprovod zaplatí jen 90 korun.

Vstupenka platí jeden den, na jejím majiteli záleží, zda si k návštěvě autodromu vybere sobotu, nebo neděli. Umožní také přístup i na Grid walk, tedy na startovní rošt těsně před zahájením samotného závodu. Diváci si tak užijí vzrušenou atmosféru těsně před startem a budou nablízku jezdcům a členům jejich týmů.

Doprovodný program je letos opravdu obsažný. Ve Fan Village se diváci mohou zúčastnit rozhovorů, autogramiád a focení jezdců. Ujít by si neměli nechat ani krátký závod na cílové rovince s vybranými závodními speciály různých druhů a typů, za volant dakarského speciálu usedne David Vršecký. Za podívanou určitě stojí také show nejlepšího českého kaskadéra na motocyklu Martina Krátkého. „Máme v záloze i další překvapení. Těšíme se na všechny a doufáme, že návštěva bude rekordní,“ doplnila Svobodová.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři