Dětské dopravní hřiště funguje i v zimním období

02.12.2015 08:20

Dětské dopravní hřiště v areálu polygonu společnosti AUTODROM MOST je otevřené po celý rok. V zimním období si ale chlapci a děvčata v doprovodu rodičů musejí přivézt vlastní kola, koloběžky nebo in-line brusle. Půjčovna kol, koloběžek, odrážedel a helem na polygonu totiž funguje jen od jara do podzimu. Výjimkou jsou předem objednané návštěvy žáků mateřských či základních škol s pedagogickým doprovodem, kterým koloběžku a dětskou helmu správce hřiště zapůjčí v případě zájmu vždy. Hřiště je v současné době přístupné denně od 09:00 do 17:00 hodin, jeho použití je bezplatné.

„Často se mě teď rodiče dotazují, zda je hřiště přes zimu zavřené. Odpovídám tedy, že nikoliv. Děti mohou hřiště využívat po celý rok. Samozřejmě je ale třeba přihlédnout k aktuálnímu počasí. Pokud napadne vyšší vrstva sněhu, nebo hřiště pokryje led, asi nikoho ani nenapadne prohánět se po hřišti, notabene na kole,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Hřiště slouží k pobavení i poznávání. Je vybaveno dopravními značkami i funkčními semafory, nechybí ani kruhový objezd. Nudit se děti nebudou ani v případě, že je hřiště omrzí. K dispozici mají v areálu totiž i certifikované prolézačky, skluzavky nebo houpačky. Mohou si přinést i míč a využít dvou malých fotbalových branek.

V případě zájmu si rodiče či školy mohou rezervovat vyhovující čas odpovídající provozní době. Více informací získají dotazem na e-mailovou adresu event@autodrom-most.cz.

Rodiče mohou návštěvu dětského hřiště se svým potomkem využít i k vlastnímu řidičskému sebezdokonalení. Mají totiž na polygonu zdarma k dispozici cvičné parkoviště hned v sousedství hřiště. „Naše parkoviště je ideálním a klidným místem k tréninku,“ doplnila Svobodová.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři