Driftování je zábava, která naučí předejít smyku

18.03.2015 14:41

Nastartování, sešlápnutí spojky, jednička, dvojka, rozjezd, smyk a hodiny. Tak vypadají začátky tréninku EasyDriftu na dráze mosteckého polygonu. První dojem, nic jednoduchého a pocit, že to snad běžný řidič nezvládne. Jenže po několika pokynech instruktora zjistíte, že stačí trochu pozornosti, poznat chování vozu, který je speciálně upravený na tento trénink a začne vás to bavit. „K tomu, aby se dobře ovládal driftovací vůz, je důležitá rychlá práce s volantem,“ vysvětluje instruktor Autodromu Most Jakub Michalovič, který je stále vedle vás.

Pro lepší orientaci se rozestaví podél kruhu reflexní kužele, mezi kterými řidič projíždí. Speciální návleky na zadních kolech auta již automaticky nasimulují smyk. Řidič se tak mezi kužely musí vypořádat se slalomem, který projíždí v nízké rychlosti smykem. „Tím, že se jezdí mezi kužely, se má řidič čeho chytit a dostane tak do rukou větší cit. Následně přijde na to, jak projet zatáčku ve smyku,“ popisuje Michalovič.

Nový trénink EasyDrift připravil Autodrom Most pro všechny, kteří se chtějí naučit dobře a bezpečně ovládat EasyDrift, ale také předcházet případnému smyku v běžném silničním provozu. „Trénink trvá půl hodiny, kdy si řidič vyzkouší trať a podle pokynů instruktora projíždí jednotlivé úseky řízeným smykem. Pro zdatnější řidiče následuje disciplína, kdy se driftovací vůz prakticky otáčí na místě,“ doplnil instruktor s tím, že navíc slalom mezi kužely v driftovacím voze na čas, bude součástí Kurzu bezpečné jízdy FUN.

Jízda řízeným smykem, DRIFT, se stále více dostává do podvědomí řidičů. Na Autodromu v Mostě se v měsíci červnu bude konat The Most European DRIFT Festival, kde o skřípění pneumatik, hustého kouře a zábavu nebude určitě nouze. Pokud dáte přednost opravdovému driftu ve vlastním voze před tréninkem EasyDrift, kurzy klasického driftu se rozjedou na Autodromu v Mostě již v květnu tohoto roku.

 

Lada Laiblová


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři