DRM Klassik obohatí červnové závody historických vozů

07.12.2017 16:19

Závod legendárních speciálů z let 1972 – 1982 DRM Klassik obohatí druhý ročník souboje nádherných historických vozů The Most Historic Grand Prix, který mostecký autodrom přivítá v příštím roce o víkendu 22. až 24. června. Fanoušci rychlých a silných veteránů si tak určitě přijdou na své, jako zlatý hřeb víkendu je čeká měření sil monopostů formule 1 zlatého věku, jež brázdily světové okruhy od konce 60. let minulého století do roku 1985.

V sérii DRM Klassik diváci uvidí například legendární vozy BMW 3.0 CSL, Porsche 911 Carrera, BMW M1, nebo monstra Skupiny 5 – Porsche 935, Ford Capri Turbo a řadu dalších. Zejména ostrá jízda posledně jmenovaných vozů, s nimiž se na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let jezdilo vytrvalostní mistrovství světa, je spektakulární podívanou. Siluety osazené motory s vysokým plnícím tlakem, plivající oheň z výfuků řídily hvězdy jako Klaus Ludwig, Nelson Piquet či Jacky Ickx.

Součástí startovního roštu je i plejáda strojů BMW M1. BMW Motorsport v roce 1979 pro tyto vozy v rámci velkých cen F1 uspořádal samostatnou sérii, které se účastnili i samotní piloti F1. První ročník vyhrál například slavný Rakušan Niki Lauda. Plno exemplářů se ale dostalo i do rukou soukromníků, kteří s M1 závodili právě v německém DRM. „Tehdejší západoněmečtí závodníci neotáleli ani s návštěvou Československa, provizorní mostecký okruh u železničního nádraží nevyjímaje. Pro pamětníky to bude bezesporu nostalgická podívaná,“ doplnil zajímavost obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Vedle nablýskaných formulí a speciálů z DRM Klassik se dočkají obdivu motoristických nadšenců i další krásné veterány, jež zastupují čtyři po celé Evropě populární série: FIA Masters Historic Sports Car Championship, Gentlemen Drivers Pre-66 GT, Masters Pre-66 Touring Cars a oblíbené HAIGO, jež zahrnuje formule i cestovní vozy bývalého Poháru míru a přátelství socialistických zemí.

Součástí The Most Historic Grand Prix bude tradičně i bohatý a pestrý doprovodný program. Milovníci a fandové automobilových veteránů určitě přivítají sraz jejich majitelů na diváckém svahu na polygonu. Své miláčky hrdí majitelé také vystaví a zúčastní se s nimi po oba víkendové dny defilé na závodním okruhu. Diváci se mohou těšit také na leteckou akrobatickou show nad areálem autodromu, na autogramiádu jezdců i osobností motoristického sportu, veřejnost bude volný přístup na startovní rošt, pit lane, tedy boxovou uličku a do servisní zóny. Stylové budou také oblíbené taxijízdy.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři