ETRC: První závody na Red Bull Ringu leccos napověděly

12.05.2016 09:53

Po zahájení nové sezony evropského šampionátu tahačů (ETRC) na okruhu Red Bull Ring v rakouském Spielbergu před týdnem se všichni jeho aktéři i diváci těší na pokračování bojů mnohatunových speciálů o posledním květnovém víkendu v Misanu v Itálii.

Dva sobotní a dva nedělní závody na Red Bull Ringu leccos napověděly. Zatímco obhájce mistrovského titulu z loňského roku Norbert Kiss v Mercedesu s novým týmem zaostával, ve velmi dobrém světle se představil průběžně vedoucí muž startovního pole Jochen Hahn s týmovým kolegou René Reinertem s vozy Man. Po sobotním zaváhání se v neděli zaskvěl na mokru „mistr deště“ Adam Lacko z týmu Buggyra, když oba závody vyhrál. Ostudu neudělal ani jeho kolega a nováček v šampionátu Jiří Forman. Shrnutí na videozáznamu, jež poskytl promotér šampionátu European Truck Racing Association (ETRA), viz zde.

Jak to tedy bude v Misanu? Má Hahn skutečně tak výraznou převahu v suchých podmínkách? Bude pokračovat německo-německý týmový souboj mezi Hahnem a Reinertem na čele závodního pole? Potvrdí Buggyra při případné nepřízni počasí a dešti suverenitu „vodního krále“ Lacka? Je možné očekávat zlepšení Norbiho Kisse a jeho případné zapojení do bojů o vítězství ve čtyřech italských závodech?

 

Vynechat nelze pochopitelně ani tým Schwabentruck, v jehož bílo oranžových barvách speciálů Iveco dýchají na záda Hahnovi, Lackovi a Reinertovi průběžně čtvrtý Gerhard Körber a o příčku za ním Markus Altenstrasser.

 

Vše tak nasvědčuje tomu, že v Misanu čeká příznivce okruhového šampionátu trucků opět nezapomenutelný víkend s vrcholnými adrenalinovými zážitky.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři