Evropské závody startují již tento víkend

06.08.2015 17:31

Víkendové závody na mosteckém autodromu The Most FIA Cars Central Europe Challenge slibují o tomto víkendu zajímavou podívanou. Na startu nebudou chybět oblíbené formule nebo Eset V4 Cup a další sportovní prototypy.

V Divizi 2 se na startovní rošt postaví 19 formulí. O stupně vítězů budou bojovat nejen domácí jezdci, ale také z Itálie, Německa, Švýcarska, Polska nebo Belgie. Svého zástupce bude mít v Mostě také Malajsie. Akash Neil Nandy se stal nejmladším jezdcem, který vyhrál inaugurační asijské Le Mans 2013. V Mostě se představí s Dallarou 308 Volkswagen a pro své soupeře bude těžkým oříškem. V soupisce nechybí stejně jako v loňském roce Jaroslav Pospíšil, který tentokráte provětrá Tatuus FR 2.0. Tomáš Chabr i s juniorem budou chtít také určitě zasáhnout do konečného pořadí. Nově odstartuje nadějný domácí závodník Vašek Šafář z Mostecka, kterého přijďte určitě podpořit.

V cestovních vozech D4 a D5 se opět předvede Miroslav Konopka na svém Porsche GT3R, tentokráte bez Maťa, který závodil na mosteckém okruhu v loňském roce. Startovat bude celkem 13 posádek a mezi nimi například Aleš Jirásek na Praga 1, Petr Kačírek s BMW M3 GTR nebo na Ferrari 458 Challenge Vladimír Hladík. Ze zahraničních jezdců se představí Němec Tony Tulpe na Audi R8 LMS ultra nebo ze Slovenska přijede Josef Jakubík, který bude závodit stejně jako Hladík na Ferrari.

Téměř padesát vozů se zúčastní závodu Eset TWC s bohatou mezinárodní účastí. S Mitsubischi Colt se představí Martin a Thomas Fischerové z Rakouska. Renault Clio osedlá hned 16 jezdců z Polska, Německa, České republiky, Rakouska, Slovenska, Srbska, Maďarska a Švýcarska. Chevrolet Cruze bude v rukou například Antonia Citery z Itálie Wolfganga Kriegla z Rakouska.

GRID WALK  začíná v sobotu 8. 8. ve 14.25 hodin a v neděli v 11.20 a ve 12.15 hodin. V sobotu se na polygonu 8. 8. bude konat Kurz bezpečné jízdy FUN od 9 hodin a v neděli Kurz sportovní jízdy od 13 do 19 hodin, včetně jízd po závodním okruhu. Účast na těchto kurzech je možné si rezervovat již nyní. V sobotu rozezní paddock narozeninový koncert Kamila Střihavky & LEADERS a skupina Kabát revival.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři