I motorkáři se dočkali: Novou sezonu odstartuje sobotní MOTOSHOW

12.04.2016 14:22

Také vyznavači jednostopých vozidel se dočkali startu nové sezony na mosteckém autodromu. Už v sobotu 16. dubna se areál otevře široké veřejnosti a nabídne od 09:00 do 18:00 hodin nevšední podívanou. The Most MOTOSHOW #1 s řadou atraktivních doprovodních akcí pobaví nejen motocyklové nadšence a jejich příbuzné, přátele či známé, ale i ostatní návštěvníky. Těšit se mohou například na VIP hosty, jimiž budou skvělí okruhoví závodníci a bratři Jakub a Matěj Smržovi. Kromě autogramiády si pro fanoušky připravili i malé překvapení.

Program dne otevřených dveří s řadou atraktivních doprovodných akcí nabízí volné jízdy vlastním motocyklem po velkém závodním okruhu za velmi výhodnou cenu. Za dvacetiminutové svezení na dráze motorkář zaplatí jen 200 korun. Jezdci si navíc užijí v posledních dvou zatáčkách nový asfaltový koberec a obrubníky.

Motocykloví nadšenci mají ale i další možnosti, jak si pobyt na autodromu užít. Mohou si například objednat osobní coaching závodního jezdce týmu DAFIT MOTORACING TEAM Tomáše Zajíce. Přiveze si zcela novou Yamahu R1, s níž se letos zúčastní celého seriálu ALPE ADRIA ve třidě Stock 1 000.

Motorkáři se mohou zapojit také do soutěže The Most MOTO Challenge. Premiéra celoročního klání o dosažení nejlepšího času na jedno kolo se sériovým motocyklem je obdobou soutěže pro automobilové jezdecké amatéry. Další soutěž o ceny pro ně bude připravena u letní restaurace, a to ve slalomu s vlastní přilbou. Nebude to však nijak jednoduché. K helmě bude totiž připevněn košíček s balonkem, který nesmí při jízdě vypadnout.

Jistě potěší vystoupení nejlepšího tuzemského Stunt Ridera Martina Krátkého, předvede se společně s přítelkyní Katkou. Několikanásobný mistr ČR zahájí svou show v pravé poledne. „Po celou dobu akce bude přítomný profesionální fotograf. V galerii, kterou umístíme na web, se posléze návštěvníci dne otevřených dveří mohou identifikovat a snímky si případně stáhnout. Bezpečnou sezónu požehná motorkářům a jejich strojům přizvaný farář,“ láká k návštěvě eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Upozornila, že zájemci už si mohou zakoupit vstupenky na závody The Most FIA CARS CENTRAL Europe Challenge, tedy souboje vozů Zóny Střední Evropy. Týmy se do mosteckého autodromu sjedou o víkendu 17. až 19. června. Součástí sportovního zážitku bude i obnovený seriál závodů na okruzích Octavia Cup, který navazuje na legendární Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup z let 1998 až 2010.

V servisních boxech se motorkáři mohou zabavit s přáteli, zakoupit si vybavení na sezónu nebo si prohlédnout i vyzkoušet v praxi letošní novinky renomovaného italského výrobce motocyklů Ducati.

S napětím očekávanou událostí sobotního setkání je bezesporu spanilá jízda po velkém okruhu autodromu, které se může zúčastnit každý návštěvník se svou motorkou. „Doufáme, že se nám podaří překonat loni ustavený rekord, kdy dráhu obsadilo 225 motocyklů,“ věří Raková.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři