Instruktoři na kurzech seznamují řidiče s novinkami, které je letos čekají na silnicích

08.01.2016 08:26

Absolvovat v současné době kurzy, které řidičům nabízí společnost AUTODROM MOST v prostorách výcvikového areálu polygon, přináší výhodu v podobě informačního bonusu. Ať už se zájemce přihlásí do kurzu bezpečné jízdy, sportovní jízdy, kurzu sport a drift, kurzu for ladies či offroadového kurzu, instruktoři jej seznámí s novinkami, které čekají od začátku letošního roku na silnicích. „A to nejen v tuzemském provozu. Zimní sezonu využívá mnoho lidí také k návštěvě německých, rakouských či italských lyžařských horských středisek. Upozorňujeme proto i na předpisy či nařízení, jež v těchto zemích rovněž platí pro řidiče od Nového roku,“ vysvětlil instruktor Jakub Michalovič.

Pozitivní vzhledem k rychlosti cestování je určitě i přeřazení 450 kilometrů silnic dosud nižších kategorií do vyšších. Tedy silnic pro motorová vozidla do dálniční sítě, kde je nejvyšší povolená rychlost 130 kilometrů v hodině a silnic první třídy mezi silnice pro motorová vozidla s nejvyšší povolenou rychlostí 110 kilometrů v hodině. Kromě časové úspory to ale na druhou stranu přináší nutnost si za tento komfort v případě použití dálnice připlatit. Ministerstvo dopravy na druhou stranu alespoň 45 kilometrů dálnic ze zpoplatněných úseků vyjmulo, jejich užívání tedy dálniční známku nevyžaduje.

Zvykat si také řidiči musejí na řadu nových dopravních značek. Patří mezi ně například značky zakazující vjezd vozítek seqway, upozorňující na městský okruh, nízkoemisní zóny či blízkost vodního toku nebo nádrže.

Majitelé motorových vozidel si od ledna mohou objednat na dopravním inspektorátu registrační značku dle svého přání, za jednu zaplatí 5 000 korun. Je ale přenosná, takže ji lze převést na nové auto.

S klienty se instruktoři pochopitelně baví i o nové flotile neoznačených policejních Octavií, která čítá 50 kusů. Jsou vybaveny nejmodernější měřicí technikou, jejich posádky budou hlídkovat na silnicích 1., 2. a 3. tříd. Od běžného sériového vozu jsou téměř nerozeznatelné. Pokud se tedy řidiči nechtějí stát adepty školení s následným odpočtem bodů, měli by za všech okolností jezdit podle předpisů. V této souvislosti je pak třeba připomenout, že ministerstvo dopravy chce výrazně zdražit pokuty za závažné porušení pravidel. Připravuje proto novou koncepci pokut a bodového systému, která vstoupí v platnost nejspíš ve druhé polovině tohoto roku.

Zatímco závodní okruh autodromu odpočívá v těchto dnech pod sněhem a ruch se na něj vrátí zase na jaře, kurzy jsou celoroční. „Už nyní se proto majitelé našich dárkových poukazů, kteří si z nabízených služeb vyberou právě některý z kurzů, mohou dohodnout jeho čerpání,“ doplnil Michalovič.

 

 

 

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři