Květen bude na Autodromu v Mostě ve znamení DRIFTU

20.03.2015 06:57

Jízda bokem, hvízdání pneumatik a hustý kouř, jedním slovem DRIFT.  Umět správně driftovat láká stále více lidí nejen z motoristického sportu, ale také z řad široké veřejnosti. Autodrom Most připravil pro zájemce o tento styl jízdy zcela nový Kurz DRIFTU. Jehož cílem je naučit nadšené řidiče novou techniku jízdy a posunout své dovednosti dál.

V rámci Kurzu bezpečné jízdy FUN se úplní začátečníci již setkají s tréninkem EasyDriftu, který se zájemci učí za relativně nízkých rychlostí. „K tréninku k driftu u vozu s předním náhonem slouží speciální návleky na zadní kola. U kurzu Drift se jedná o plnohodnotný drift s vozem se zadním náhonem,“ upřesnil instruktor Autodromu Most Jakub Michalovič.

Pro účastníky Kurzu DRIFT není podmínkou mít za sebou velké zkušenosti, ale výhodou jsou zkušenosti se sportovní jízdou. „Kurz DRIFT je postaven tak, aby se řidič naučil driftovat úplně od začátku,“ vysvětlil Michalovič s tím, že kurz obsahuje řadu metodických cviků pro snadné dosažení cíle, tedy Driftu. „Celý kurz se jezdí bokem, jen v různých úrovních jak z hlediska náročnosti, tak i z hlediska možného opotřebování pneumatik,“ popsal instruktor.

Během praktických jízd se využívají technologie ploch polygonu, včetně zavlažování, proto je kurz pouze na polygonu. Drift se vyučuje na vozech účastníků, k ukázkám slouží naše BMW M3. Kurz DRFTU se na Autodromu v Mostě otevírá 2. května.

V měsíci červnu se uskuteční na Autodromu Most jedinečná akce The Most European DRIFT Festival, kde se představí opravdoví mistři v driftování. Mezi nimi například Matyáš Mates Vaněk nebo Michal Reichert.

 

Lada Laiblová


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři