Lucie Engová prohnala v premiéře stotřicítku po mosteckém okruhu

26.10.2016 15:58

Účastníci nedělních intenzivních kurzů sportovní jízdy na velkém závodním okruhu The Most TRACK DAY nešetřili chválou na program akce ani instruktory. Věnovali se jim totiž na slovo vzatí odborníci a ostřílení matadoři motoristického sportu Tomáš Enge a Petr Fulín. Premiéru v roli okruhové jezdkyně si užívala i Tomášova sestra Lucie Engová, která po dráze povozila svého otce a rallyovou legendu Břetislava. Společně se zúčastňují tuzemských rallyových podniků se Škodou 130 LR, Lucie až dosud vždy v roli navigátorky svého slavného otce. Chybět tato posádka nebude ani na The Most RALLY #1, která se jede v areálu autodromu jako exhibiční závod už v sobotu 29. října.

Lucie Engová ve škodovácké stotřicítce vzdorovala na okruhu převaze nadupaných vozů, mezi nimiž nechyběly ani Porsche či BMW se 450 koňskými silami pod kapotou. Přesto obstála na výbornou. „Držela s ostatními krok. Všichni se pak udiveně a uznale skláněli k motoru stotřicítky. Nemohli uvěřit tomu, že Lucka v ostrých kolech vůbec nezaostávala,“ potvrdila vydařený okruhový start sympatické mladé ženy eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Koučinku Tomáše Engeho a Petra Fulína si naplno užívali ve svých identických žlutých vozech Porsche Cayman také vítěz letošního ročníku soutěže pro amatérské jezdce na závodní dráze autodromu The Most Challenge David Buršík a druhý v pořadí Augustin Hajšman. Účast ve sportovním kurzu byla jednou z cen, kterou za své skvělé umístění v soutěži získali. „Tomáš Enge i Petr Fulín působí na okruhu jako VIP instruktoři po celý rok. Dosud však nebylo možné potkat je v jeden den společně a ještě k tomu výhradně při koučinku na okruhu,“ prozradila Raková.

Track day, tedy intenzivního kurzu odehrávajícího se pouze na závodní dráze v servisních boxech a tiskovém středisku, se zúčastnilo kromě Buršíka, Hajšmana a otce a dcery Engeových dalších šest motoristických nadšenců. Jeho cílem je příprava na udělení okruhové licence, zdokonalení jezdeckého umění, případně nadstavba sportovní jízdy. „Díky účasti obou elitních jezdců se účastníci kurzu dozvěděli také tajné recepty na zrychlení na závodní dráze. Byli spokojeni zejména s poměrem kvality výuky a času stráveného na okruhu vůči ceně kurzu,“ doplnila Raková.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři