Majitelé vozů BMW se sjedou na autodrom, k vidění bude na 300 aut

17.02.2016 09:42

Majitelé vozů tradičního německého výrobce BMW se v neděli 28. února sjedou do areálu mosteckého autodromu, pro který je historicky první sraz milovníků této automobilové značky na severu Čech také premiérou. Pořadatelé evidují na 300 zájemců, kteří svou účast avizovali na sociálních sítích.

„Říkal jsem si, že vhodnější místo ke srazu majitelů rychlých a silných vozů než je závodní okruh bych těžko hledal. Jsem proto rád, že jsem se s provozovatelem mosteckého autodromu dohodl. Už jsem domluvil i podzimní termín. Dvě setkání na autodromu každým rokem, a to u příležitosti zahájení a ukončení sezony, by se měla stát tradicí,“ vysvětlil organizátor srazu Jakub Pastor.

Akce je přístupná i široké veřejnosti, dá se tedy očekávat slušná návštěva. „Zatím jsou to nezávazné přísliby, takže počet účastníků srazu se odhaduje jen těžko. Doufám ale, že se nás do Mostu sjede co nejvíce,“ doufá Pastor.

Každý z účastníků srazu si na závodním okruhu může vyzkoušet, co jeho „bavorák“ dokáže. Kromě volných jízd vlastními vozy pořadatelé zájemcům nabízejí i taxijízdu v upraveném BMW. Chybět nebude ani doprovodný program a občerstvení, k mání budou srazové samolepky.

Po loňském premiérovém srazu majitelů automobilů Alfa Romeo čeká v letošním roce areál autodromu hned pět setkání vlastníků vozů různých značek. Kromě BMW to budou například francouzská či japonská auta, Škoda nebo Seat.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři