Míra Lisý: Trénink by se neměl nikdy podcenit

21.04.2015 14:54

Motocyklový sport je už takový, jak mu někdo propadne v dětství, stane se součástí jeho dalšího života. To je případ i jedenácti násobného mistra ČR v trialu, kaskadéra a showmana Míry Lisého. Navíc se stal v České republice průkopníkem kurzů bezpečné jízdy na motorce. Motocyklovému sportu se věnuje od svých 6 let a závodit začal již ve 14 letech.

Od 24. dubna 2015 začne Míra Lisý svou motoškolu vyučovat také na Autodromu v Mostě podle vlastní metodiky. „Byl jsem na školení v zahraničí, takže metodika je vlastně převzatá. Odlišná bude v počtu žáků a bude hodně individuální,“ prozradil Míra Lisý s tím, že cílem tréninků je, aby byly zábavné a zároveň naučné. „Závěrečným bonbónkem bude hodinová ochutnávka bezpečné a plynulé jízdy na okruhu,“ upozornil Lisý.

Kdo chce opravdu umět dobře jezdit na motorce, tak by neměl podceňovat trénink. „Mě osobně motocyklový sport dal sebekázeň a naučil mě nevzdávat se. Naopak mi vzal mládí a volný čas,“ řekl o sobě Míra Lisý, kterého v současné době zaujal genius posledních let Valentino Rossi, ale také mladí čeští jezdci Karel Hanika a Jakub Kornfeil.

S příchodem teplého počasí se začíná na silnicích objevovat stále více motorkářů. Jezdit rychle, ale neznamená jezdit dobře a bezpečně. Zájemci o Kurz bezpečné jízdy na motocyklu by si měli také dobře zkontrolovat technický stav stroje a dorazit na kurz v dobré fyzické kondici.

 

Lada Laiblová

Foto: Archiv M. Lisý


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři