Most ohromí kolona mnohatunových okruhových speciálů

31.08.2016 18:32

Stalo se už tradicí, že předzvěstí významných závodních víkendů mosteckého autodromu jsou spanilé jízdy nablýskaných strojů ulicemi města. Atraktivní a mezi fanoušky oblíbené defilé tak nemůže pochopitelně chybět ani u nejprestižnějšího a nejnavštěvovanějšího podniku každoročního kalendáře, jímž je šampionát okruhových tahačů FIA ETRC. Pod názvem Czech Truck Prix jej autodrom o víkendu 3. a 4. září letos přivítá už počtyřiadvacáté.

Kolona mnohatunových závodních speciálů projede městem v pátek 2. září v pozdním odpoledni, cíl je krátce po půl páté na 1. náměstí. Následovat bude zhruba hodinový zábavní program, poté se respekt budící stroje vrátí do areálu autodromu.

Chybět nebude autogramiáda a rozhovory s jezdci. „Lidé, kteří na náměstí dorazí, si poté mohou prohlédnout jednotlivé tahače. Těšit se mohou i na Adama Lacka nebo Jochena Hahna, kteří se letos v napínavých soubojích přetahují o pozici průběžného lídra šampionátu,“ upřesnila eventová manažerka autodromu Tereza Zajíčková.

Jezdci evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC) se vrátili na okruhy po prázdninové přestávce o uplynulém víkendu. Na maďarském Hungaroringu pokračoval vypjatý souboj o průběžné vedení. Lépe se dařilo Němci Jochenu Hahnovi na MANu, který se vrátil na čelo hodnocení před Adama Lacka z roudnického týmu Buggyra. Nyní dělí oba hlavní adepty na titul letošního šampiona 13 bodů. Adam věří, že domácí prostředí v Mostě se skvělými fanoušky v ochozech mu přinese štěstí a pomůže šampionát opět ovládnout.

Po soubojích na mosteckém autodromu čeká jezdce ještě 17. a 18. září belgický Zolder a první říjnový víkend španělská Jarama. Sezonu završí 8. a 9. října na proslulém okruhu Le Mans ve Francii.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři