Mostecký autodrom se objeví v pořadu Auto Moto Revue

26.11.2015 15:22

Do areálu mosteckého autodromu zavítal olympijský šampion v akrobatickém lyžování Aleš Valenta. Jako moderátor populárního motoristického pořadu České televize Auto Moto Revue natáčel se štábem na polygonu, který je součástí autodromu. „Aleš Valenta s instruktorem společnosti AUTODROM Most Jakubem Michalovičem testovali rozdíl brzdných drah tří modelů automobilky Hyundai a porovnávali také jízdu stejných tří modelů aut z kluzného kopce se zapnutou či vypnutou elektronickou stabilizací,“ přiblížil vedoucí dramaturg vzdělávacích pořadů České televize Milan Vacek.

Díl pořadu Auto Moto Revue, jehož součástí je i výše zmíněné testování na mosteckém autodromu s Alešem Valentou, uvede Česká televize na programu ČT 2 v premiéře v sobotu 5. prosince od 12:45 hodin. Reprízu pak diváci mohou zhlédnout v úterý 8. prosince od 13:15 hodin na stejném kanálu.

Mostecký polygon je největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu v České republice. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel všech druhů a tonáží. Kromě testování závodních i nově vyvíjených vozů polygon umožňuje i výcvik řidičů speciálních vozidel sanitních, hasičských nebo policejních. Nabízí také široké veřejnosti kurzy bezpečné a sportovní jízdy, kurzy driftu či nově také intenzivní offroadový kurz.

Společnost AUTODROM Most pořádá v současné době ve stejnojmenném areálu tuzemské i mezinárodní závody motocyklů, cestovních vozů, trucků, vytrvalostní závody a nově také rally sprintový závod. Do budoucna chystá vedení společnosti další novinky nejen v oblasti motoristického sportu. Cílem je otevřít areál autodromu a polygonu široké veřejnosti a vytvořit z něj navštěvované centrum, jež bude součástí sportovního, společenského a kulturního života regionu po celý rok.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři