Mostecký polygon se zaplnil těžkooděnci

16.04.2015 15:25

Cvičné plochy polygonu nemusí sloužit jen pro kurzy bezpečné jízdy, ale také k jiným účelům. Zvláštní cvičení zde prováděla Krajská pořádková jednotka Ústeckého kraje, pro kterou jsou rozlehlé plochy polygonu přímo ideální. „Nacvičujeme zde základní techniky a speciální úkoly pořádkových jednotek,“ řekl velitel nadporučík Jindřich Kusý.

Mezi speciální úkoly patří například zadržení pachatele v davu nebo zadržení za pomoci psů. Jednotka během cvičení používá pyrotechniku nebo gumové střely vrhané na cíl, které má pořádková jednotka ve výbavě. „Jednotlivé modulové situace probíhají na třech plochách a na konci budou všechny jednotky plnit zvláštní úkol,“ doplnil Jindřich Kusý.

Jak uvedl velitel pořádkové jednotky, tak jednotlivá cvičení se provádějí pod dohledem zkušených instruktorů. „Před samotnou zkouškou probíhá teorie a je to z toho důvodu, že jednotka se může dostat do různých krizových situací a musí být na ně náležitě připravená.

Manévry na polygonu doplnilo také speciální monitorovací vozidlo, které plní svou úlohu během případných zásahů pořádkové jednotky v terénu. „Vozidlo je vybavené speciálním zařízením na přenos dat, které se následně vyhodnocují,“ dodal Kusý.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři