Motoristický svátek opět rozburácí autodrom

14.07.2015 12:47

Opět po roce se na Autodrom Most vrací evropské závody tahačů Czech Truck Prix 2015, který je naplánovaný od 28. do 30. srpna. Svátek pro všechny vyznavače těžkých strojů, neopakovatelné atmosféry a napínavého závodního klání, který nikde jinde v České republice neuvidíte. Závod se jede pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje, Oldřicha Bubeníčka.

Současně se závody European Truck Racing Championschip se pojedou série Kia Lotos race, Clio Cup Central Europe a Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Na diváky kromě samotných závodů čeká také bohatý doprovodný program. „Na diváckém svahu se děti mohou vyřádit na různých zajímavých atrakcích, a to zcela zdarma. Na cvičných modulech polygonu a offroadu bude probíhat v sobotu i v neděli nabitý adrenalinový program,“ uvedla ředitelka obchodu a marketingu Jana Svobodová. „Návštěvníky určitě zaujmou Taxi jízdy ve více než patnácti speciálech řízených závodními piloty pro DRIFT, RALLY, SPORT. Dále ukázky bezpečné jízdy s osobními či nákladními vozy. K zapůjčení budou i dva závodní vozy Ford Puma 1.7 Cup, které si ti odvážnější mohou vyzkoušet a projet jednu z tras“ doplnila manažerka Autodromu Most Veronika Raková.

Součástí hlavního programu budou celodenní moderované soutěže o ceny. Novinkou bude exkluzivní možnost svezení v bojovném vozidle pěchoty na offroadové dráze, které ocení milovníci adrenalinu.

 


 


 

 

 

Sobotní podvečer vyplní jeden z nejlepších rapperů u nás, mostecký DJ Pechi. Na diváckém svahu to rozbalí revivalové kapely ABBA a Metallica.

Neděle bude ve znamení hlavních závodů, a kdo z jezdců se postaví na bednu? Jednou z hlavních otázek také je, jestli se české stáji Buggyra podaří opět obsadit dvě první místa, jak tomu bylo v loňském roce.

Diváci ani letos nebudou ochuzeni o adrenalinovou leteckou show v podání českého pilota number one v letecké akrobacii, Miroslava Červenky. Letošní Czech Truck Prix je v přípravách a slibuje nevšední zážitek pro všechny generace. Ceny jsou velmi příznivé, a to vstupné již od 60 korun. Děti do 130 centimetrů mají vstup zdarma.

Lada Laiblová


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři