Motorland Bělá nezahálí ani v zimě

03.02.2016 12:35

Motorland Bělá v malebné krajině pod Bezdězem není osiřelý ani v zimních měsících. Důkazem toho byl i sedmý ročník jízdy pravidelnosti Historic Kokořínsko, který se uskutečnil o posledním lednovém víkendu. Poslední dvě etapy hostil právě bělský areál.

Jednatřicet posádek historických vozů mělo za úkol projet každou ze dvou zkoušek pokud možno ve shodném čase. To se nejlépe podařilo Jaromíru Hlavatému s Trabantem 601, jehož časy se lišily o pouhou desetinu vteřiny. Z celkového vítězství v soutěži se ale radovala posádka Ondřej Kroutil s Ondřejem Nagym ve voze Fiat 128.

„Fungujeme po celý rok, přivítáme každého, kdo o naše služby projeví zájem. Jsme zážitkovým areálem. Nabízíme bezmála čtyři kilometry asfaltových silnic s novým povrchem pro rally testování a přes čtyři kilometry offroad cest s převážně písčitým podkladem. Jsou vhodné pro čtyřkolky, buggy a především pro předváděcí jízdy terénních automobilů a SUV vozů,“ vyjmenoval Pavel Mařan z vedení společnosti Autosposrt Pormotion, která areál provozuje. 

Zájemci se mohou přihlásit i do kurzů bezpečné jízdy, do školy smyku, školy sportovní rally jízdy, kurzů řízení vozů v off-road parku či otestovat své sportovní nebo sériové vozy ve speciálně vyčleněných a uzavřených prostorech.

K poskytovaným službám Motorlandu Bělá patří i pronájem zón pro uspořádání firemních či veřejných akcí, prezentací, koncertů, nebo komplexní servis akcí na klíč včetně catteringu až pro 600 osob. K dispozici je i společenská a školicí místnost.

Společnost Autosport Promotion má nového majitele. Stala se jím společnost AUTODROM MOST. Nové vedení chystá rozsáhlou rekonstrukci a obnovu zázemí včetně rozšíření offroadových a rally tratí v celém bělském areálu. „V plánu je modernizace areálu s cílem vylepšit a rozšířit veškeré portfolio našich služeb,“ upřesnil Mařan.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři