Na autodromu si řidiči mohou dobít elektromobily

30.05.2016 08:26

Od pátku 13. května nabízí mostecký autodrom novou službu v podobě veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily. Je umístěna u budovy recepce polygonu u vjezdu na plochy pro výcvik řidičů.

„Stanice je součástí projektu elektromobility elektrárenské skupiny ČEZ. Rozšířili jsme tak nabídku služeb pro naše návštěvníky o další komoditu. V závěru loňského roku jsme zprovoznili pneuservis a nedávno otevřeli po celkové rekonstrukci a modernizaci čerpací stanici pohonných hmot v paddocku u velkého závodního okruhu,“ vypočítala obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Stanice v areálu mosteckého autodromu je vybavena konektorem se standardem Mennekes s parametry dobíjení 32 A / 400 V i běžnou „domácí“ zásuvkou s parametry 16 A / 230 V. „Výhodou umístění stanice je, že dobu dobíjení elektromobilu může jeho posádka trávit aktivně. Může sledovat trénink, testování či závody aut nebo motocyklů, zapůjčit si motokáru, čtyřkolku, případně se zúčastnit některého z našich kurzů bezpečné jízdy,“ vyjmenovala Svobodová.

Mostecká dobíjecí elektrostanice je 59. v České republice, v Ústeckém kraji je pak v pořadí devátou. Na severu Čech mohou majitelé dobít svůj elektromobil ještě v Ústí nad Labem, Chomutově, Kadani, Hrušovanech, Ledvicích, Teplicích a Trmicích.

V České republice jezdí v současné době po silnicích zhruba tisíc elektromobilů, z nichž asi čtyřicet patří do vozového parku projektu Elektromobilita ČEZ. Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy i u nás se stávají běžnou součástí zejména městského provozu.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři