Návštěvníky Octavia Cupu sveze Lukáš Langmajer

01.06.2016 13:14

O víkendu 18. a 19. června přivítá areál mosteckého autodromu jednu z hlavních akcí sezony, souboje vozů zóny střední Evropy. The Most FIA CARS CENTRAL Europe Challenge letos doplní i obnovená a divácky velmi populární série Octavia Cup. Diváci se také mohou těšit na bohatý doprovodný program, zaměřený na oslavy 33. výročí zahájení provozu nově vybudovaného závodního okruhu v Mostě. Zájemci si například mohou objednat taxijízdu s hercem Lukášem Langmajerem (na snímku se zpěvačkou Olgou Lounovou), za volantem speciálně upravené škodovky je jedním z jezdců letošního Octavia Cupu.

Právě na možnost objednat si taxijízdu na malém závodním okruhu autodromu láká i eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková. „Jsem moc ráda, že se nám známou a oblíbenou tvář televizní obrazovky i filmového plátna podařilo získat právě pro taxijízdy. Pro návštěvníky autodromu bude jistě zajímavým zážitkem svezení s populárním hercem, který navíc mistrně ovládá volant,“ uvedla.

Kromě Lukáše Langmajera figurují ve startovní listině obnoveného ročníku Octavia Cupu, který měl premiéru v letech 1997 až 2010, i další jeho kolegové z umělecké branže. Zpěvačka Olga Lounová, herec David Suchařípa či herec a moderátor Dalibor Gondík. Více informací zde.

Okruhové závody automobilů a formulí The Most FIA CARS CENTRAL Europe Challenge mají na okruhu v Mostě mnohaletou tradici. Letošní novinkou je jednotné vstupné do celého areálu, tedy na divácký svah i do paddocku. Na každý den činí vždy 150 korun. Vstupenka zahrnuje také Grid walk, což je přístup na startovní rošt těsně před zahájením samotného závodu.

Doprovodný program k 33. výročí vzniku mosteckého autodromu divákům nabídne prodejní výstavu historických plakátů z archivu autodromu, dražbu plaket s původním asfaltem z dráhy z roku 1983, expozici historických vozů či rozhovory a autogramiády s legendami motorsportu. „Kromě zmíněných taxijízd se návštěvníci mohou těšit také na adrenalinovou show či soutěže o zajímavé ceny. Neošidíme pochopitelně ani děti. I ony budou soutěžit, máme pro ně připravená odstrkávadla a zařádí si v nafukovacím hradu,“ doplnila Raková.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři