Nissan Day Carbonia Cup přivítal slunečný Most skvělým závodem

17.04.2015 10:50

Nejen F1 umí nabídnout skvělé souboje. Ostatně diváci si přišli na své, slunečné počasí do Mostu přilákalo slušnou jezdeckou plejádu, nejen z ČR. Účast zahraničních jezdců byla potěšující, sešlo se jich hned 13 a celkově se ve čtyřech třídách předvedlo 95 závodních vozů.

První závod se absolvoval o víkendu na mosteckém autodromu Carbonia Cup, pod názvem sponzora víkendu firmy Nissan. Myslíme, že se povedl na výbornou. Přitom v jinak méně obsazované formulové divizi D startovalo dvanáct monopostů, přičemž zcela naplněna přispěla k výtečné atmosféře i divize B, kde se předvedlo na úvod sezóny skvělých 25 vozů.

První závod otevírající závodní sezónu 2015 odstartoval po patnácté hodině a hrdinně se do něj opřel Tomáš Rais s BMW M3, který po prvním kole předjel vedoucího jezdce Jiřího Stránského na Octavii, ovšem tlaku soupeřů a kolizi právě s Jiřím nakonec Tomáš podlehl a skončil až pátý ve skupině A3. Bitva o první místo pokračovala dále, ale s dvojicí Jan Semlbauer a Lukáš Hrubý. Celkově Áčka vyhrál Lukáš Hrubý na Renaultu Clio a také svoji třídu A7. Skupinu A1 ovládl Jiří Míka na Citroenu Saxo VTS, A2 Milan Valášek s Renaultem Clio a v A3 dojel nejlépe Jan Semlbauer s BMW 1.

A+, tedy závod silnějších upravených sériových vozů přivítal na startovní čáře 14 vozů.  Závod celkově vyhrál Dennis Waszek s Ferrari F430, když dosáhl času 17 min 58,86 sekundy a zvítězil s dvouvteřinovým náskokem před Milanem Kodídkem s Porsche GT3. V A4 zvítězil Radek Hort s BMW M3, A5 Milan Kodídek, A6 Petr Suchomel s Megane RS Trophy a A9 již zmiňovaný celkový vítěz Dennis Waszek s Ferrari F430. Nejlepším zahraničním účastníkem se stal Andreas Schwelgin v divizi A4 a odvezl si z ní stříbrný post.

Nejpočetnější závodní flotilu hostil závod skupiny B sériových cestovních vozů. Zájem převyšoval propustnost trati na autodromu v Mostě, a tak o startu v závodě rozhodovalo, kdo má závod již zaplacený, a kdo neměl, měl tentokráte smůlu. Suverénně nejrychlejším jezdcem, který závodu dominoval, byl Boleslav Waszek s pekelným číslem 666 a vozem Corvette, který ukazoval svým soupeřům pěknou ohnivou show z výfuku. Porazil tak ve skupině B5 loňského vítěze Standu Šedivce s další Corvette ZR1, tak i Jana Marečka s Nissanem GTR.  B2 vyhrál Korbinian Hartingen s Lotusem Elise před Maximilianem Petschkem taktéž na Lotusu a Thomasem Hoeferem též s Lotusem. B3 zvítězil Zdeněk Čurda s BMW 330CI, před Lubošem Sázavou s dalším BMW a bronz odvezl Jan Zubatý s Citroenem DS3. Stejně velký počet závodníků ale závod nedokončil. B4 ovládl Jaroslav Haštava na BMW M3 před Zbyňkem Čurdou s BMW M3 E36 a Jiřím Vaňkem.

Skupina speciální vozů typu Caterham, X-Bow a dalších přivítala 17 vozů, když v C3 dominoval Michal Rejman, před Michalem Vítkem a Michalem Beladou, všichni startovali na různých evolucích značky Caterham. C4 vyhrál Martin Křeček, před Michalem Axmanem a Ondřejem Kočkou, poslední skupinu C5 vyhrál Jaroslav Novák, který vyhrál i céčka celkově, z dálky ho pak sledoval Sergej Paulavets s KTM X-Bow  a Petr Lacko na Ariel Atom.

Ve skupině D formulových vozů překvapivě počet startujících zahraničních jezdců předčil očekávání a představilo se jich celkem 7 z 12 vozů. D1 vyhrál bývalý motokárový závodník Václav Šafář na Tomis 04 a znamenalo to pro něj dvojnásobný úspěch, absolvoval totiž svůj první závod s formulí vůbec. Konkurovali mu však i Michal Petrů, který přesedlal z BMW M3 do formule, tak i třetí Filip Turek.

V D2 dojel pro nejvyšší příčku Miroslav Veselý s NF 1400, před Lutzem Stallbaumem z Německa na formuli Easter 1-03 MTX, a třetí dojel další Němec Detlef Schulze, také na formuli Easter.

D3 a celkové vítězství této třídy si odváží Filip Zelenský s Dallarou F394 Honda Mugen, když porazil Němce Matthiase Starka s formulí Renault 2,0 i Jeanette Siegert na MT77, která je dcerou posledního mistra DDR a využívá stále tuto východoněmeckou techniku.

Absolutním vítězem ze závodu s časem 1:36,31 se stal Dennis Waszek na Ferrari a ten bude taktéž uveden na putovní pohár. Pro jeho získání je nutné, aby jeden jezdec zajel 3x nejrychlejší čas v některém ze závodu.

Celkové výsledky můžete zobrazit na tomto odkazu: http://www.carboniacup.cz/index.php?sel=content&menuID=144&parentID=39

Závody se v Mostě vydařily, kdo se přišel podívat, určitě nelitoval a na příští závod 12. 5. na Slovensku se těší Carbonia Cup team 2015. Vzhůru na Slovakiaring!

Vláďa Rožánek, Carbonia Cup 2015

Foto: Vilém Sýkora


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři