Nové traťové komisaře čeká začátkem března úvodní školení

27.02.2020 10:43

Noví adepti na funkci traťového komisaře se sejdou v tiskovém středisku mosteckého autodromu už v sobotu 7. března. Čeká je komplexní proškolení. Vyslechnou přednášky odborníků o bezpečnosti při práci, zásadách při poskytování první pomoci zraněným, požární ochraně a seznámí se také se sportovními předpisy a vlajkovou signalizací. V praxi si vyzkoušejí i hašení ohně v ochranných oděvech. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle +420 604 419 519 nebo e-mailové adrese mohelnicky@autodrom-most.cz.

Po školení bude následovat šest zácvikových směn na velkém okruhu autodromu přímo při závodech, nováčci tak poznají na vlastní kůži, co post traťového komisaře obnáší. Autodrom pak s nimi uzavře dohodu o pracovní činnosti na období do konce října.

„Hledáme spolehlivé muže a ženy ve věku od 18 let v dobrém fyzickém stavu, kteří si chtějí přivydělat a zároveň si bezprostředně užít atmosféru motoristického sportu. Dobrou zprávou je, že jsme zvýšili hodinovou sazbu a už druhým rokem nabízíme i možnost zastávat post traťového komisaře na dalších evropských okruzích, včetně těch věhlasných. Nezanedbatelným bonusem je i bezplatný vstup na veškeré akce autodromu po celou sezonu,“ vyjmenoval sportovní manažer společnosti AUTODROM MOST Tomáš Mohelnický.

Koho práce traťového komisaře zaujme a bude se jí chtít věnovat i nadále, čeká mimo jiné i kariérní růst. „Mohou totiž postoupit na post traťového dispečera, pilota safety caru, stát se členem posádky technické pomoci, případně i rozšířit řady zaměstnanců autodromu. Většinu zaměstnanců sportovního odboru autodromu tvoří právě bývalí traťoví komisaři,“ upřesnil Mohelnický.

Upozornil však zároveň, že traťový komisař musí být člověk s mimořádným smyslem pro zodpovědnost. Případná chyba může mít totiž fatální následky.

Role traťových komisařů je nezastupitelná. Bez jejich přítomnosti se v areálu mosteckého autodromu a sousedního polygonu neobejde žádný automobilový či motocyklový závod. Dohlížejí na průběh klání, upozorňují jezdce signalizací na různé nástrahy a nebezpečí, v případě potřeby na místě zasahují a likvidují také následky kolizí.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři