Nový sportovní kurz cílí na majitele Octavií RS

06.06.2016 17:38

Na majitele automobilů Škoda Octavia RS se zaměřuje nový sportovní kurz společnosti AUTODROM MOST. Jeho cílem je naučit se vůz efektivně a bezpečně používat a zjistit, jak funguje při ostřejším zacházení ve vyšších rychlostech. Při premiéře v pondělí 6. června přivítal účastníky zkušený profesionální kouč Jiří Patera.

Škodu Octavii RS označil velmi povedený vůz, který skvěle funguje. „Rozhodli jsme se proto, že zájemcům z řad jeho majitelů umožníme auto lépe poznat, naučíme je dynamickému způsobu jízdy,“ uvedl Patera.

Kurz začíná dvouhodinovou teoretickou přípravou. „Je velmi důležitá. Bez respektování zásad bezpečné jízdy vystavuje řidič sebe, ale i celou posádku riziku nehody. Proto s účastníky kurzu velmi detailně a podrobně probíráme techniku jízdy. Začínáme správným sezením, držením volantu, volbou pneumatik. Jedno s druhým souvisí a tvoří ucelený řetězec. Když nebudu správně sedět a držet volant, nevyvinu dostatečný tlak na brzdu, a nedobrzdím včas před překážkou,“ upozornil Patera.

Praktická výuka pak obsahuje kromě zvládání brzdění a vyhýbání se překážkám na cvičných plochách polygonu také náročné manévry ve vysokých rychlostech na velkém závodním okruhu.

Autodrom spolupracuje s několika špičkovými jezdci, například dosud jediným českým pilotem Formule 1 Tomášem Engem či dvojnásobným vítězem a současným lídrem evropského šampionátu cestovních vozů (ETCC) Petrem Fulínem. „S oběma pány si lze u nás také objednat celodenní kurz sportovní jízdy. Termín kurzu pod vedením Tomáše, nazvaný Enge Academy Most, se blíží. O své řidičské umění a bohaté zkušenosti závodního jezdce se podělí už ve středu 29. června,“ doplnila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři