O besedy je zájem, automotoklub zvažuje jejich pokračování

22.11.2016 14:06

Listopadové besedy o bezpečnosti v silničním provozu s legendou mezi instruktory bezpečné jízdy a bývalým závodním jezdcem Jiřím Paterou, které pro zájemce zdarma pořádá Automotoklub Most, uzavře setkání v pondělí 28. listopadu od 16:00 hodin. Uskuteční se rovněž v učebně administrativní budovy polygonu společnosti AUTODROM MOST. Za parkování v areálu polygonu se také neplatí. Bližší informace o besedách jsou k dispozici zde.

První tři besedy přilákaly desítky motoristických fanoušků starší i mladší generace, nechyběly mezi nimi ani ženy. „Zájem postupně graduje. Velmi mě potěšilo, že dorazili i mladí lidé. Právě oni potřebují v začátcích své řidičské kariéry získat správné dovednosti a návyky. Současná výuka v autoškolách na to, bohužel, nedbá,“ zhodnotil přínos besed Patera.

Vzhledem k úspěchu besed mostecký automotoklub zvažuje jejich pokračování. „Se členy výboru automotoklubu jsme se shodli na tom, že jsme vykročili správným směrem. Hlásí se další zájemci, kteří si chtějí osvěžit a rozšířit své znalosti a také se zorientovat v novinkách zákona o provozu na pozemních komunikacích. V besedách proto budeme pokračovat, termíny včas zveřejníme na webových stránkách automotoklubu i autodromu,“ upřesnil Patera.

Kromě novinek z doplňující vyhlášky zákona o provozu na pozemních komunikacích, s jejichž výkladem instruktorovi pomáhají zkušební komisaři mosteckého magistrátu Josef Hlavsa a Jiří Tichý, hovořil Jiří Patera také o zásadách bezpečné jízdy či elektronických systémech současných automobilů. Poradil i s výběrem vhodných zimních pneumatik. Výklad pak zpestřil mnoha obrazovými materiály a krátkými filmy.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři