O vítězi soutěže The Most Challenge se rozhodne 7. října, jezdí se celý den

12.09.2016 10:13

Soutěž amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu spěje do finále. Poslední šanci pokusit se překonat zatím nejlepší čas na jedno kolo budou mít zájemci v pátek 7. října, a to od 09:00 do 17:00 hodin s polední přestávkou od 12:00 do 13:00 hodin. „Původně jsme počítali s ukončením soutěže a vyhlášením vítěze do konce září. Z provozních důvodů to však není možné. Jako kompenzaci proto místo obvyklých dvou hodin vyčleníme dráhu soutěžícím na celý den,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

 

Upozornila, že dalším bonusem bude prodloužení jednotlivých jízd, a to z původních deseti na 25 minut. „Pro všechny, kteří už se v průběhu roku soutěže zúčastnili, zůstává navíc cena 400 korun za jeden stint. Nováčci, kteří přijedou poprvé, pak zaplatí za bezmála půlhodinovou jízdu 700 korun. Tato cena platí i pro všechny, kteří si přijedou zajezdit na okruhu mimo soutěž,“ upřesnila Svobodová.

 

V soutěži se počítá nejlepší čas na jedno kolo dosažený na velkém závodním okruhu v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami bez rozdílu skupin. Komu se podaří dosáhnout nejlepšího času a v soutěži zvítězí, absolvuje zdarma okruhovou školu a při jejím úspěšném dokončení obdrží národní licenci závodního jezdce. Usedne také za volant vozu safety car při mosteckém závodě evropského mistrovství okruhových tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. Součástí výhry je i možnost absolvovat sportovní kemp za účasti dvojnásobného vítěze evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína.

 

Lídrem výsledkové listiny soutěže je v současné době David Buršík z Prahy, který na voze Porsche Cayman GT4 dosáhl času na jedno kolo 1:50,186 minuty. Přetahuje se s plzeňským Augustinem Hajšmanem s identickým autem Porsche Cayman, průběžně zaostává jen o 1,38 vteřiny. Průběžné výsledky zájemci najdou zde.

 

Ukončením soutěže The Most Challenge volné jízdy pro veřejnost na velkém okruhu mosteckého autodromu nekončí. „Už od loňského roku vypisujeme termíny celoročně. Záleží pochopitelně na počasí. Nicméně pokud to podmínky dovolí, mohou se řidiči a řidičky těšit i na zážitek z kroužení po zasněžené dráze,“ doplnila Svobodová.

 

 

 

 

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři