OC Benet Cup již v pondělí 8. dubna!

05.04.2019 16:12

Pořadatel prodloužil termín registrace do závodu. Neváhejte se přihlásit.

Už v pondělí 8. dubna bude mít na mosteckém autodromu premiéru amatérský závod OC Benet Cup. Je vypsaný pro každého vlastníka řidičského oprávnění staršího osmnácti let, kdo si troufne ovládat okruhový speciál Škoda Octavia RS Cup III. Harmonogram zahrnuje patnáctiminutový trénink a následný závod v délce 25 minut. „Stále jsou volná místa. Přihlásit se lze buď na e-mailové adrese krafek@autodrom-most.cz, nebo přímo ve startovní věži před samotným závodem,“ vyzývá odvážlivce obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Zkušený jezdec si okruhový speciál pochvaluje

Okruhový speciál Škoda Octavia RS Cup III si na začátku dubna vyzkouší i ostřílený rallyový jezdec stáje MOGUL Racing team Honza Černý. Zdá se, že mu vůz uhranul. „Bude to velmi zajímavá zkušenost. V pondělí se na závod moc těším. Auto se na okruhu chová skvěle, je rychlé a dobře ovladatelné. Takže uvidíme,“ uvedl sympatický jezdec.

Součástí Track Day

V den závodu je možné využít souběžných volných jízd na okruhu v Mostě pro veřejnost ve vlastním voze. Kdo bude mít zájem, může si odpoledne vyzkoušet testovací jízdu ve speciálu Škoda Octavia RS Cup III a případně se přihlásit do následujícího závodu v květnu.

Informace z testu

Při testování speciálů Škoda Octavia RS Cup III na okruhu v Mostě koncem března se svezlo 16 jezdců, a to z řad majitelů závodních licencí i úplných nováčků. Byli mezi nimi i Matyáš Homola a Jakub Kubíček, kteří se věnují závodům do vrchu a dost možná je uvidíme 8. dubna na startu.

Jak potvrdil hlavní technik Jiří Kalista, reakce na auta byly jen pozitivní. „S auty nebyl jediný problém. Jsme spokojeni, protože veškeré úpravy na voze vedly k dalšímu zvýšení životnosti vozů, zejména motoru. Auto udělalo obrovský skok podvozkově. Jedním z největších úspěchů je vyřešení samostatného okruhu chlazení převodovky, která nyní vykazuje teploty přibližně o 20 stupňů nižší než v předchozích letech,“ zhodnotil po testech.

 

 

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři