Odmazat si část trestných bodů je pro řidiče výhodné na konci roku

05.12.2017 16:18

Zákon stanoví, že absolvovat školení bezpečné jízdy s odpočtem trestných bodů, jež pořádá také mostecký autodrom, je možné jen jednou v kalendářním roce. Prosinec je proto výhodným obdobím pro řidiče, kteří trestných bodů nasbírali větší počet. „Kdo se tedy zúčastní školení u nás 15. nebo 29. prosince, a přesto mu ještě nějaké body zůstanou, může se znovu nechat proškolit už zkraje nového roku. Nejbližšími termíny jsou 6. a 19. ledna,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Školení je určeno pro řidiče, kteří mají  ke dni podání žádosti v registru řidičů body za jednání zařazené do bodového hodnocení za porušení povinností podle zvláštního právního předpisu. Nesmějí mít v součtu zaznamenáno více než deset bodů, zároveň žádný z přestupků nesmí být ohodnocen šesti a více body. Potvrzení o absolvování školení bezpečné jízdy má platnost 30 dní ode dne vydání, řidič tak musí podat žádost o odečet bodů v této lhůtě. Při splnění podmínek budou řidiči z registru odečteny tři body.

Obsahem školení, které sestává z teoretické výuky a praktického výcviku, je teorie řízení a zásad bezpečné a defenzivní jízdy, nejčastější příčiny dopravních nehod a jejich předcházení, důsledky protiprávního jednání řidičů motorových vozidel či prevence řešení mimořádných událostí v silničním provozu. Více informací zájemci najdou zde.

Splnit veškeré podmínky nutné pro absolvování školení řidiči musejí v týdenní lhůtě před samotným školením, počítají se přitom pracovní dny. „Na termín 15. prosince máme ještě několik posledních volných míst. Nejzazší lhůtou splnění podmínek pro termín 29. prosince je úterý 19. prosince,“ upozornila Svobodová.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři