Organizační štáb rally používal vozy Renault a Iveco

12.06.2017 16:46

Spolupráce automobilek Renault a Iveco s mosteckým autodromem úspěšně se pokračovala také při uspořádání závodu The Most RALLY #2 první červnovou sobotu. Obě automobilky vybavily svými vozy organizační štáb soutěže, jeho členové si svěřenou techniku pochvalovali. „Auta skvěle fungovala, nevyskytl se jediný problém. I díky spolehlivosti autoparku jsme zvládli organizaci rally bez závažnějších nedostatků,“ potvrdil ředitel rally Vlastimil Tlašek.

Francouzská automobilka poskytla své osobními vozy managementu společnosti AUTODROM MOST a je nepřehlédnutelná také při závodech na okruhu. Roli safety caru autodromu totiž převzal její rychlý a silný speciál Renaut Clio RS. Italský výrobce lehkých, středních a těžkých užitkových vozidel, autobusů, speciálních vozidel a motorů Iveco se stal už v loňském roce partnerem prestižního závodu evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix, který autodrom letos přivítá už popětadvacáté.

 „Je vždy přínosem, pokud se podaří spojit se silným a věrohodným partnerem. Umožňuje nám to mimo jiné soustředit se na maximální kvalitu našich služeb. Nespočívá jen v komfortním zázemí pro jezdce a jejich závodní týmy, ale samozřejmě také v nabídce atraktivního programu pro diváky, jímž chceme zaujmout všechny naše návštěvníky napříč generacemi,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Spolupráce s autodromem je logickým krokem, obě automobilky mají totiž velmi blízko k motoristickému sportu.

Renault je svázán se sportovními disciplínami už déle než 115 let. V té královské, Formuli 1, automobilka a její týmy dosáhly na 12 titulů v poháru konstruktérů, 165 vítězství a 213 získaných pole-position. Výrazné popularitě se těší také světová série Renault (World Series by Renault). Renault přijímá nové výzvy, zapojil se do mistrovství světa FIA monopostů s čistě elektrickým pohonem. V historicky premiérové sezoně MS Formule E dokonce zvítězil.

Značka Iveco zaznamenala obrovský úspěch v podobě letošního vítězství Gerarda De Rooye v nejobtížnější soutěži světa Rally Dakar v kategorii kamionů. Nizozemec na speciálu Iveco pokořil silné a obávané posádky ruských Kamazů. Zopakoval si tak triumf z roku 2012. Radost automobilky pak znásobil třetím místem argentinský jezdec Federico Villagra.

Své želízko v ohni má Iveco právě i v evropském šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (ETRC). Stal se jím po přestupu od značky MAN úřadující mistr Evropy, Němec Jochen Hahn. V letošní sezoně podpoří v boji o body do poháru konstruktérů dalšího hvězdného jezdce na tahači Iveco, trojnásobného evropského šampiona a krajana Gerharda Körbera.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři