Osmý ročník Carbonia Cupu opět začíná i končí v Mostě

13.04.2018 08:49

Osmý ročník mezinárodních klubových automobilových závodů Carbonia Cup odstartuje tradičně na velkém okruhu mosteckého autodromu v neděli 15. dubna. Partnerem a garantem úvodního závodu je firma MK Racing, výhradní distributor závodních pneumatik Hankook pro Českou republiku a Slovensko. Diváci uvidí souboje domácích jezdců se soupeři z Německa, Rakouska Švýcarska či Slovenska. V šesti kategoriích se utká na dráze 100 jezdců a vozů. Vstup pro veřejnost je zdarma, zájemci se bezplatně mohou podívat i do boxů jednotlivých týmů.

Ze sedmi závodů letošní sezony se v Mostě pojedou tři. Druhý se uskuteční 15. srpna, závěrečný podnik seriálu pak uzavře letošní ročník 14. října. Autodrom bude dějištěm také vloženého vytrvalostního závodu Carbonia Cupu, a to 5. července.

Už tuto neděli se divákům představí ostřílení matadoři i úplní nováčci. Z těch nejznámějších nebude na startu chybět Richard Chlad s Audi LMS R8, prototyp Norma provětrá po dlouhé zimě Milan Svoboda. Dále se představí Petr Švihora s formulí, či hned 11 jezdců s prototypy Performer, či Pacemaker v čele s Petrem Elkmannem. Potěší určitě i Ferrari 550 Maranello Jiřího Sedláka, Dennis a Bolek Waszkovi dorazí na sever Čech s Ferrari 458 a Lamborgini ST Evo.

Vozy ve skupině A se rozdělily do silnější kategorie A+ a slabší kategorie A upravených cestovních vozů. Ve třídě A junior pojede Matěj Chabr s Golfem a Dušan Kouřil s Felicií STW. V A1 do 1600 ccm Robert Pecina s Hondou a Jiří Galuška s Fiestou ST. V A2 do 2000 ccm se představí Zeman, Martinovský, Teuser, Rulíšek a Zach. V A3 do 3000 ccm se utkají Látr, Felgr, Majer, Kubík a Hrabáň, z Německa pak dorazí Forster, Gerber a Handschke.

Skupina A+ zahrnuje kategorie A4 až A9. V A4 do 3500ccm vyrazí na trať Otto Svoboda, Olaf Haeusner, Peter Fecht, Bronislav Stratil, Karel Kováč, Jakub Klobása, Michal Vítek a Martin Šípek.

V A5 do 5100ccm pojede nováček Lubomír Světínský s Ferrari F430. V A6 to bude další nováček, tentokrát Jiří Sedlák s Ferrari 550 Maranello. Skupinu A7 reprezentují němečtí jezdci Dauerer a Stubenrauch. Ve skupině A8 a A9 pojedou vozy s většími úpravami. V A8 do 3500ccm se předvedou Valášek, Suchomel, Smejkal, J. Urban, či Krejsa. V A9 nad 3500ccm pak L. Urban, Milota, Rakušan Oliver Michael, Dennis a Bolek Waszkovi a již zmiňovaný Richard Chlad na Audi LMS R8.

Skupina B patří sériovým cestovním vozům, přihlásilo se do ní 15 jezdců. V B1 do 1600ccm se představí Martin Bakeš s Hondou CRX, v B2 do 2000ccm včetně přeplňovaných motorů do 1200ccm pojede Pavel Zeman a Miroslav Beer, v B3 do 3000ccm Zdeněk Čurda, Jan Zubatý, Tomáš Beneš, Lukáš Liebzeit, Lukáš Kaňka a Ondřej Krupka. V B4 do 3500ccm diváci uvidí Lukáše Valdmanna, Martina Hanzla, nebo Radka Zimmera a v nejsilnější kategorii B5 nad 3500ccm Jana Šedivce, Ondřeje Friče a Luboše Sázavu.

Nejpočetněji obsazená skupina C přivítá závodníky s prototypy. Velmi početně zastoupená bude C1 do 1400ccm s Performery a Pacemakery. Ve startovní listině hájí domácí barvy jediný Čech Robert Wolf s Performerem. Rozdá si to s Němci Marggrafem, Hentschlem, Elkmannem, Budzischem, Kleinemeyerem a Vleugelsem, s Rakušany Franzem a Hatzem, Švýcarem Neidhardtem či Nizozemcem Janem Bakkerem.

Skupinu C2 nad 1400ccm ovládne některý z následujících jezdců a strojů: Milan Svoboda s prototypem Norma, Libor Neckař s Ligierem, Christian Arnold s prototypem Peugeot Spider THP či Volker Heinke s Radicalem, Rakušan Krammer, Maurer a Aschauer s Caterhamy. Caterhamy ve třídě C3 do 1600ccm přivezou do Mostu Hejduk, Požárek, Rejman, Bláha, či Kirchner.

Kategorii C4 sloučená pro letošní rok s vozy KTM X-bow nad 1600ccm obsadil Jakub a Martin Křečkovi, Němec Tietje, Rakušan Kranzmüller a Jan Mareček s KTM.

Jezdci skupiny C1 pojedou sloučený závod s formulovou skupinou D, což nabízí velmi zajímavý startovní rošt. Ve skupině D1 volná formule do 1400ccm s motocyklovým motorem je favoritem loňský absolutní vítěz seriálu Carbonia Cup Jan Rieger s Glorií C8F. Přihlásil se i Miroslav Petkov se strojem Van Diemen RF02. Ve skupině D2 do 1400ccm s automobilovými motory pojede nováček Petr Švihora na Tomisu 02 a Pavel Langer s Autolou 1/04. D3 patří již tradičně formulím do 1600ccm německých závodníků Flemminga, Siegerta, Wernera a Schwartze. Skupina D4 do 2000ccm má překvapení v podobě Petra Zelenky, který přesedlal ze Suzuki Swift do formule Renault. Prověří ho Timm Rädlein, Václav Laušman a Niki ve formulích Renault stejné konstrukce.

Do skupiny D5 nad 2000ccm se ani letos nikdo nepřihlásil, a tak nejsilnější formulí bude dvoulitr Renault.

Vladimír Rožánek

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři