Pátek byl ve znamení tréninku a kvalifikací

08.08.2015 08:46

Zajímavé souboje o nejlepší rošt sváděli domácí jezdci s německými. Kategorii Sports Car Challenge doslova ovládli Fabian Plentz a Andreas Fiedler z Německa. Dařilo se i Tommy Tulpemu z Rakouska. Mezinárodní mistrovství D4 a D5 Endurance byl v režii českých jezdců. Podle předpokladů bodoval Lubomír Jakubík a Petr Kačírek, který se jako profesionální jezdec zúčastnil v loňském roce mexických závodů La Carrera Panamericana. Na letošní závod v Mexiku se připravuje již nyní.

V Mezinárodním mistrovství ČR D4 + D5 sprint, ČEZ, ESET a 2000 ccm zajel výborný čas Slovák Stefan Rosina. Za ním skončili čeští jezdci Jakub Knoll s Alešem Jiráskem, který jezdí s vozem Praga 1 a určitě stojí za vidění. První závod TWC Tourenwagen Cup se jede od 9 hodin. Z první pozice startuje Tomáš Pekař, z druhé Christjohannes Schreiber a třetí Zoltan Levai.

Návštěvníci si dnes mohou prohlédnout nejen zajímavé vozy v servisních boxech, ale také se otevírá GRID WALK. Na startovní rošt se tak diváci dostanou dnes v 14.25 hodin.  Připomínáme, že se na polygonu koná Kurz bezpečné jízdy FUN od 9 hodin. V budově D je k vidění výstava fotografií, které budou součástí Kalendáře 2016 s názvem O snech. Výtěžek z tohoto kalendáře půjde na podporu azylových domů Klokánek v Ústeckém kraji.

Kolem 18 hodiny rozezní paddock skupina Kabát revival a od 19 hodiny začnou přípravy na koncert Kamila Střihavky & LEADERS.

Lada Laiblová

Foto: Miroslav Ullman


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři