Pokud vydrží na dráze sníh, účastníci The Most Winter Challenge si zajezdí i bokem

05.01.2016 16:45

Vydrží-li současná sněhová nadílka do soboty, mohou se účastníci amatérského klání The Most Winter Challenge na mosteckém autodromu těšit také na jízdu bokem. „V případě zasněžené dráhy budou jízdy hodně adrenalinové jak pro amatérské řidiče na závodním okruhu, tak pro diváky. Jízda bokem ve smyku je totiž velmi atraktivní, a to i přesto, že se v takovém případě nedají očekávat žádné ataky nejlepších časů. Ale není to vůbec podmínkou. Záleží na zájmu, určitě si užijí i ti, kteří chtějí jezdit rovně. Prioritou je samozřejmě v obou případech maximální bezpečnost,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti Jana Svobodová.

Volné jízdy v sériových vozech se uskuteční v sobotu 9. ledna od 10:00 do 15:00 hodin, za svezení po dráze amatérští jezdci zaplatí 500 korun.

Prvotním impulzem ke vzniku The Most Challenge byl rekord jednoho z nejznámějších českých závodníků a dvojnásobného mistra Evropy cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína. Skvělého času dosáhl na mosteckém autodromu právě v sériovém voze. Pomyslně hozenou rukavici ihned zvedl Vojta Štajf se Subaru, který se pokusil rekord překonat. „To nás přivedlo na myšlenku exkluzivního klubu rychlých sériových aut, ve kterém si lidé z řad široké veřejnosti mohou zkusit zajet se svými sériovými vozy v rámci volných jízd mostecký okruh v čase pod dvě minuty,“ upřesnila Svobodová.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři