Polygon hostil závod Gymkhana, úvodní klání Czech Drift Series

28.02.2016 17:46

Vyznavači rychlé jízdy bokem (driftu) se v neděli sjeli do areálu mosteckého autodromu. Na ploše rozřazovacího parkoviště polygonu se 17 tuzemských a polských jezdců utkalo v závodu Ghymkhana. Úvodní z celkem šesti měření sil letošního Czech Drift Series kromě adrenalinového zážitku prověřil i připravenost techniky jednotlivých týmů na novou sezonu.

„Zahajovací CarWars se měl uskutečnit na letišti v Panenském Týnci. Vzhledem ke zdravotní indispozici hlavního pořadatele byl ale závod zrušen. První letošní Gymkhanu jsme proto přesunuli do Mostu. S provozovatelem autodromu jsme se dohodli, vyšel nám všemožně vstříc. Máme zde vyhovující zázemí,“ vysvětlil organizátor závodu Aleš Síla.

Mostecký závod byl podle něj generální zkouškou na březnové dvoudenní klání, které polygon přivítá už za měsíc, tedy 27. a 28. března. „Závod se vydařil, žádné problémy nenastaly. Nic tedy nebrání si to zopakovat, i když ve výrazně větším měřítku. Očekáváme totiž účast až padesáti aut. To už využijeme i zadní oválnou dráhu ke klasickému driftu. Tady vpředu na parkovišti pak čeká závodníky jízda zručnosti na čas, podmínkou je projet celou trať bokem,“ upřesnil Síla.

Nejúspěšnějšími jezdci úvodního mosteckého závodu Gymkhana byli výhradně domácí borci. V kategorii Pro zvítězil Tomáš Čuhel před Lukášem Hájkem. Bronz patřil Vlastislavu Nezdařilovi. V kategorii Street nenašel přemožitele Josef Šíma, stříbrnou příčku obsadil Petr Skořepa. Trojici nejlepších uzavřel Dušan Janura.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři