Předškoláky potěšila obrázková pexesa autodromu

23.02.2017 13:39

Chlapcům a dívkám z mateřských škol nadělila novoroční dárek společnost AUTODROM MOST v podobě obrázkového pexesa s fotografiemi závodních vozů a motocyklů. Ředitelky školek v Mostě a Litvínově převzaly pro své svěřence celkem 800 kusů pexes, dalších 1750 kusů oblíbené hry stimulující paměť potěšilo chlapce a děvčata z 16 školek v Praze.

 

„Ve školkách mě přivítali s otevřenou náručí. Dětem se pexeso líbí. Ředitelky zase ocenily, že získaly bezplatně pro žáky hodnotnou a smysluplnou pomůcku,“ uvedla obchodní manažerka autodromu Vítězslava Zpěváková.

 

Na děti se autodrom zaměřuje cíleně. „Vedle pořádání motoristických podniků je naší prioritou také preventivní činnost s důrazem na bezpečnost v silničním provozu, a to zejména jeho nejmladších účastníků. Organizujeme programy a akce, na nichž se řidiči učí předcházet krizovým situacím, pořádáme dětské letní tábory v areálu autodromu, kde provozujeme i dětské dopravní hřiště. Při sestavování kalendáře závodů a akcí myslíme vždy i na vyžití rodin s dětmi. I proto jsme připravili zajímavé obrázkové pexeso s motivem závodních automobilů a motocyklů, které jsme se rozhodli předškolákům darovat,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

 

Sponzorský dar ocenila i ředitelka mostecké mateřské školy v Hutnické ulici Petra Nováčková. „Pexeso se nám výborně hodí tematicky. Uspěli jsme totiž v celorepublikové soutěži zaměřené na výuku dopravní výchovy, náš projekt porota ocenila jako druhý nejlepší. Předstihla nás jen školka z Ostravy-Poruby,“ upřesnila.

 

Hlavní výhru si děti i učitelky užijí, zahrát jim totiž přijede populární hudební skupina Maxim Turbulenc. „K tomu dostaneme také předměty s reflexními prvky. Vhodně doplní právě výuku dopravní výchovy, kterou odlehčíme i pomocí hraní pexesa od autodromu s tematikou motoristického sportu. Auta a motorky nadchly samozřejmě hlavně kluky, ale i děvčata obrázky zaujaly,“ doplnila Nováčková.

 

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři