Překonejte zlatý čas v rallye a vyhrajte auto

08.05.2015 16:30

Oblíbený televizní pořad na TV Prima Autosalon vrací na obrazovku soutěžní seriál, kterého se účastnili řidiči amatéři. Účastníci loňské soutěže měli co nejlépe projet zatáčky na závodní dráze řízeným smykem, tedy driftem. Pro velký úspěch se soutěž bude pořádat opět, ale s tím rozdílem, že místo driftu se pojede rallye. „Zájem byl velký, přihlásilo se nám okolo pěti tisíc diváků, ačkoli drift nepatří mezi běžný styl jízdy,“ uvedl jeden z protagonistů pořadu, Josef Vrtal.

Model pořadu se nezmění. „Zájemci mohou posílat SMS zprávu v hodnotě 10 korun ve tvaru a na číslo, které zveřejníme okolo 21. května v pořadu Autosalon. Navíc tu bude možnost získat divokou kartu,“ nastínil další variantu. Pro její získání se stačí zúčastnit některého rallye podniku v České republice. Výherce se zúčastní rychlostní zkoušky během závodu, kde divokou kartu získal.

Změna bude pouze v tom, že rallye se pojede ve voze Škoda Fabia na Autodromu Most. „Půjde o to, že Honza Kopecký, jako tovární jezdec Škody, nám s obyčejnou Fábií zajel na trati v Mostě takzvaný zlatý čas a vyzve diváky, aby ho překonali,“ vysvětlil Vrtal hlavní podstatu soutěže, které se mohou zúčastnit vlastníci řidičského oprávnění a osoby starší 18 let.

Soutěžící se tentokráte pokusí překonat zlatý čas Honzy Kopeckého v rallye

Zajíždět se budou dva časy. Jeden na suché a druhý na mokré trase.  Zlatý čas ještě doplní stříbrný a bronzový. Překonání zlatého času znamená výhru osobního vozu Škoda Fabia, stříbrný čas ceny v hodnotě 5 tisíc korun od sponzorů pořadu a bronzový čas certifikát dobrého řidiče a finanční odměnu tisíc korun. „Bronzový čas by měl zajet každý dobrý, relativně zkušený řidič. Takže to bude i zkouška pro ty řidiče jak na tom jsou a nebojí se podívat pravdě do očí.“

Soutěž má také ukázat časový rozdíl mezi soutěžní jezdcem, který to opravdu umí a dobrým řidičem. V pořadu se diváci dozvědí další informace o výzvě a v každém díle dostanou malou nápovědu. „Každá maličkost totiž stojí vteřiny, takže je důležité jak startovat, jak správně sedět za volantem, jak ho držet nebo jak správně brzdit,“ upozornil Josef Vrtal. „Pokud někdo ze soutěžících vyskočí z trati, je automaticky diskvalifikovaný, protože nejde ani o to, jak rychle to jednotliví řidiči zajedou, ale hlavně jak bezpečně,“ doplnil.

Soutěž rallye s Autosalonem bude probíhat v areálu polygonu, kde široká veřejnost najde sportovní vyžití FUN ARENY. „Otevřená je motokárová a offroadová dráha, kde si může kdokoli zajezdit na motorce nebo v autě.  K dispozici jsou i parkovací plochy pro trénování parkování. Zatravněné plochy se dají využít pro piknik nebo oslavy,“ zve do FUN ARENY ředitelka polygonu Jana Svobodová.

 

Lada Laiblová


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři