První výstava odhalila fotografie dětí s jejich idoly

11.08.2015 15:07

Fotografie dětí se známými osobnostmi se poprvé představily na vernisáži 7. 8. 2015 na Autodromu v Mostě. Jednotlivé fotografie jsou součástí charitativního kalendáře pro rok 2016 s názvem O snech. Autorkou fotografií je Lenka Seďová.

Slavnostní vernisáže se zúčastnil za Autodrom Most generální ředitel Jiří Volovecký a ředitelka obchodu a marketingu Jana Svobodová. Není náhodou, že první výstava se konala právě v prostorách motoristického areálu. Autodrom Most si odkoupil jednu z fotografií, která se fotila přímo na závodní dráze. Tím přímo podpořil azylové domy Klokánek v Ústeckém kraji. „Právě Autodrom Most odstartoval adoptování fotografií, kterými se firmy mohou následně propagovat, protože jí mají ve svém vlastnictví,“ řekla organizátorka projektu Renáta Vítová.

Kalendář by nemohl vzniknout bez sponzorů. Tím byla například firma Prueba, jejímž jednatelem je Josef Černík, Pavel Choutka nebo Petra Vyoralová, která vlastní svatební salon Delta. Pro zajímavost Petra Vyoralová vybavila téměř všechny osoby, které jsou na fotografiích. Evropská mistryně ve vizážistice Vladimíra Krajníková se podílela na líčení. Josef Černík jako hlavní sponzor prozradil důvod, proč podpořil tento projekt velmi věcně. „Bylo to jednoduché rozhodování. Sám mám rodinu, a tak je mi líto dětí, které ji nemají.“

Na vernisáž přišla i patronka kalendáře O snech Lucie Šlégr (Králová). „Byla jsem velmi potěšena, že mě paní Vítová oslovila, protože si myslím, že právě takové projekty mají smysl,“ řekla. Na vernisáži nemohla chybět ani ředitelka azylových domů Klokánek v Teplicích, Dubí a Ústí nad Labem Daniela Brníková, kterou potěšila nejen účast sponzorů, známých osobností, ale hlavně charakter celé akce. „V době, kdy se snažíme Klokánky zachovat, je to velmi potěšující a jsem ráda, že má tato tak velkou odezvu.“

V současné době hrozí azylovým domům Klokánek zánik. Děti by se tak musely přesunout do dětských domovů. Jenže jak vysvětlila Daniela Brníková, tak se jedná o dvě neslučitelné věci. „Klokánky jsou koncipované pro okamžitou pomoc ve většině případů týraných dětí. Je jim věnována zvláštní péče, na kterou nejsou v dětských domovech vybaveni.“ V Klokáncích tak končí děti, které pocházejí z různých koutů například Ústeckého kraje. Teplický Klokánek má například nejvíce dětí z Bíliny.

Lada Laiblová


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři