Seriál ME tahačů zatím není zrušen, řidiče kamionů však teď potřebují jinde

23.03.2020 08:30
Zatímco nejrůznější sportovní akce se ruší, program letošního mistrovství Evropy tahačů zatím stále obsahuje všech osm plánovaných závodů. Úvodní podnik v Maďarsku byl z dubna přeložen na červen. Začít by se tak mělo 23. a 24. května v Misanu, jenže Itálie je v současnosti v Evropě epidemií koronaviru nejvíce posti

Zatím se čeká, co přijde. „Rozhodli jsme se první závod sezony odložit, abychom ochránili zdraví a bezpečnost jezdců, členů týmů, pracovníků okruhu i diváků," uvedl Rolf Werner, generální ředitel promotérské organizace ETRA. „Situaci budeme i nadále pozorně sledovat," doplnil.

Na rozhodnutí napjatě čeká také roudnická Buggyra.

„Naším cílem je stále ještě pořádat všech osm naplánovaných závodů," ujistil tento týden Georg Fuchs z managementu ETRA.

Dosud platný kalendář sezony tahačů 
23.-24. května Misano (Itálie)
6.-7. června Slovakiaring (Slovensko)
13.-14. června Hungaroring (Maďarsko)
18.-19. července Nürburgring (Německo)
29.-30. srpna Most (ČR)
12.-13. září Zolder (Belgie)
26.-27. září Le Mans (Francie)
3.-4. října Jarama (Španělsko)

„Na rozdíl od jiných sportovních sérií a šampionátů s více závody, globálním kalendářem nebo složitějšími strukturami, máme stále manévrovací prostor. V termínové listině máme od začátku léta do podzimu určité mezery, které nám umožňují dobrou flexibilitu a v případě potřeby přeložit více závodů," poukazuje Fuchs.

Také šampionát tahačů je momentálně na druhé koleji.

„Mnoho našich jezdců a fanoušků jsou řidiči kamionů ve své každodenní práci. Nyní jsou více než kdy jindy skuteční hrdinové na silnicích, kteří tvrdě pracují, aby dodávky zboží běžely i v tak obtížných dobách," zdůrazňuje Fuchs.

Sport.cz

Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři